تاریخ ارسال : ۱۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۰۲:۱۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

لزوم پشتیبانی از راه آهن برای خدمت رسانی مخصوص در ایام بحرانی

محمد مهدی  افتخاری در صحبت با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم  با اشاره به اینکه کارکرد راه آهن در شرایط سخت و بحرانی چند روز موخر که به دلیل بارش برف به وجود آمد قابل تقدیر است گفت: راه آهن چند برابر حجم خود مسافران را جابجا کرد و بار خطوط حمل و نقلی دیگر را کشید که این اقدام قابل ستایش است و بایستی مسولان این شرکت تشویق گردند. 
  وی با بیان اینکه متاسفانه ابزارها حمل و نقلی کشور در این چند روز مناسب نبود و مسئولین نباید خود را فریب دهند اضافه کرد: بارش این میزان برف در قیاس با کشورهای دیگر زیاد نبود و اینکه دیگر شقوق حمل ونقل نتوانستند، به مردم خدمات رسانی کنند واقعا جای تاسف دارد. 
  عضو کمیسیون عمران مجلس  با تاکید بر اینکه باید از راه آهن به سبب خدمت رسانی مخصوص به مردم در ایام بحرانی پشتیبانی کرد، خاطر نشان ساخت: در نظر دارا باشید که اگر مشکلاتی  برای راه آهن برای جابجایی مسافران وجود دارد برطرف شود و مشکلات این سامانه به دست کم می رسد.

افتخاری با اشاره به این‌که وقتی ناوگانی، ۵ برابر حجم خود به مردم خدمت رسانی می کند باید زیادتر مورد توجه قرار گیرد گفت : باید به توسعه راه آهن چه به لحاظ زیر ساخت ها و چه به لحاظ توسعه ناوگان توجه مخصوصی گردد.

وی با اشاره به اینکه کمیسیون عمران مجلس بشدت پیگیر این مساله است گفت: در بودجه ۹۷ این مساله را در نظر می گیریم.
نماینده مردم فومن و شفت در مورد دیرکرد سفرهای ریلی و کاهش سرعت قطارها نیز  تصریح نمود: این اقدام، اقدام درستی بوده است. درنظر دارا باشید که گرچه تاکید ما برحداکثر خدمات رسانی بر مردم است اما این در این خدمات رسانی بایستی امنیت بشدت مراعات گردد و کارشناسان ریلی این مبحث را تایید کنند.
وی با بیان اینکه امنیت جانی مسافر، با اهمیت تر از زمان عزیمت است گفت: توان نداریم خدمات رسانی را تسریع کنیم و امنیت مسافر را در نظر نداشته باشیم و هر دو این مورد ها باید در حد بالا مدنظر داشته و رضایت مندی مردم تامین گردد. 

 وی با اشاره به اینکه لازم است دولت و مجلس برای توسعه و پیشرفت راه آهن امتیازاتی قائل گردند و آن را موردنظر دارا باشند گفت: در شرع اسلام هم تایید گردیده است کسی که خدمات بیشتری می دهد باید زیادتر تشویق گردد. یقیناً این کارکرد راه اهن لازمه این است که دولت در تامین ارزش و بودجه نگاه مخصوصی به این نوع حمل و نقل داشته باشد. 
  وی با بیان اینکه اگر این استفاده بیشتر از حد از ناوگان ریلی بدون رسیدگی به آن صورت پذیرد منتج به استهلاک قبل از موعد آن  می گردد اضافه کرد: مجلس نیز برای تامین یک درصد حاصل از فروش حامل های انرژی به راه آهن کوشش می نماید.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=85614

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.