تاریخ ارسال : ۰۱ دی ۱۳۹۵ ساعت : ۱۱:۴۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

لزوم پژوهش کاربردی برای کاهش ۱۷ هزار تلفات سوانح رانندگی

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، رضا ملک زاده در جشنواره تحقیقاتی ابوریحان افزود: حدود۳۵۰ دانشمند جوان در کشور داریم که با حمایت های بیشتر می توانند جزو یک درصد دانشمندان برتر جهان قرار گیرند.
وی گفت: جشنواره ابوریحان زمینه معرفی و حمایت از مقالات علمی پر استناد را فراهم می کند.
معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه ظرفیت پژوهشی خوبی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی شکل گرفته است، افزود: فرآیند سلامت در کشور باید بالا برود و افزایش شاخص های سلامت ،طول عمر و امید به زندگی مرهون همین پژوهش هاست و این نتیجه در حالی به دست آمده که کشور ما جنگ تحمیلی و سال ها تحریم را پشت سر گذاشته است.
ملک زاده گفت: کاهش مرگ و میر ناشی از بیماری های غیر واگیر از جمله مواردی است که باید در طرح های تحقیقاتی مورد توجه باشد.
معاون وزیر بهداشت افزود: همچنین ۲۰۰ هزار نفر در کشور براثر تصادفات مصدوم می شود که هزینه زیادی به کشور وارد می کند و دانشگاه های پزشکی و سایر مراکز علمی باید ابعاد مختلف این موضوع را بررسی کنند.
ملک زاده ادامه داد: در حال حاضر ۴۰ الی ۵۰ درصد سرطان ها در کشور قابل پیشگیری است و آنچه اهمیت دارد توجه نیروهای جوان و علمی به کاربردی کردن دانش برای کاهش سرطان و مرگ و میر ناشی از آن است.
وی افزود: سهم سکته های قلبی و مغزی از مرگ و میر در کشور۵۱ درصد است که قابل پیشگیری و کنترل است و هیچ چیز به اندازه بالا بردن سطح دانش جامعه نمی تواند این هدف را محقق کند.
در این جشنواره از پژوهشگران برگزیده طرح های پزشکی، بهداشتی و درمانی تجلیل می شود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=34830

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.