تاریخ ارسال : ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت : ۱۵:۴۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

لوله‌های خون‌گیری تحت خلأ تولید شد

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، یکی از شرکتهای فناور کشورمان توانسته تجهیزات و فرآورده‌های بیولوژیک آزمایشگاهی و تشخیص طبی در داخل کشور را تولید و بخشی از نیاز کشور به تجهیزات سلامت را با تولیدات فناورانه داخلی تأمین کند.

 

تجهیزات آزمایشگاهی در عرصه زیست‌فناوری و فرآورده‌های بیولوژیکی، نقشی راهبردی و مهم را در توسعه این صنعت ایجاد می‌کنند.

 

عبدالمحمود همایون؛ مدیرعامل این شرکت فناور، لوله‌های خون‌گیری تحت خلأ را یکی از محصولاتی دانست که در داخل کشور و با فناوری بومی تولید می‌شود و گفت: لوله خون‌گیری خلأ فرتست حاوی ضد انعقاد برای انجام تستهای انعقادی، مطالعه عملکرد در پلاکتها و سرعت رسوب خون به کار می‌رود؛ این لوله برای انجام آزمایشهای انعقادی نظیر PTT و PT و فیبرونوژن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

وی مشخص‌کننده‌های شاخص آزمایشگاهی را یکی دیگر از محصولات این شرکت عنوان و ابراز کرد: علاوه بر کیتهای تشخیصی، هیتر همزن مغناطیسی برای مخلوط و گرم کردن مایعات استفاده می‌شود؛ این دستگاه در زمره دستگاه‌های رایج و پر کاربرد در آزمایشگاه‌های شیمی، تحقیقاتی، مهندسی و… قرار دارد.

 

این فعال فناور به تولید محصولات پزشکی، آزمایشگاهی و دارویی برای تست و آزمایشات خونی اشاره کرد و گفت: در نخستین گام، هدف رفع نیازهای داخلی صنعت پزشکی بوده است بنابراین  فرآورده‌های بیولوژیک آزمایشگاهی و تشخیص طبی را در داخل کشور تولید کردیم.

 

وی  با بیان اینکه خودکفایی بر بهره‌گیری از دانش و توانمندیهای نیروی انسانی استوار است، افزود: در این راستا، شرکت ما بعنوان  تولیدکننده لوله‌های خون‌گیری یکبار مصرف توانست گام مهمی در تأمین نیاز آزمایشگاه‌های تشخیص طبی داخل کشور برداشته و بیش از ۵۰ درصد نیاز داخلی را تأمین کند.

 

به گفته همایون، تحقیق و تولید در زمینه فرآورده‌های بیولوژیک آزمایشگاهی براساس اصول GMP در کشور زمینه‌ای فراهم کرده تا با ایجاد و شکل‌گیری آزمایشگاه‌های میکروبیولوژی، سلولی ملکولی، بیوشیمی، زمینه اشتغال بیش از ۵۰ نفر از نیروی انسانی متخصص کشور و همچنین زمینه ایجاد ارزش افزوده را فراهم کرده است.

 

این فعال فناور، حمایت از شرکتهای تولید‌کننده تجهیزات و مواد آزمایشگاهی داخلی را یکی از زمینه‌های ایجاد بازار این عرصه عنوان کرد و گفت: از آنجایی که آزمایشگاه‌های تشخیص طبی، پزشکی و دارویی، در عرصه سلامت هر کشوری نقشی اساسی دارند، لازم است تا با ایجاد زمینه‌های لازم برای رشد و توسعه سلامت برای این عرصه ایجاد شود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=52144

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.