تاریخ ارسال : ۰۳ آذر ۱۳۹۴ ساعت : ۱۰:۵۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مأموریتی سنگین برای احیای شورای اسلامی استان مازندران

شلمچه نیوز از ساری- شعبان وفایی نژاد؛ به دنبال انتخاب سید کمال آقامیری به عنوان رئیس شورای اسلامی استان مازندران انتظار می رود که با قبول مسئولیت سید کمال آقامیری شاهد تحولات مثبت در روند عملکرد شورای اسلامی استان باشیم.

بدون شک درایت و تدبیر وی در احیای شورای استان مازندران می تواند تأمین کننده انتظارات بر حق مردم مازندران باشد. وی با توجه به تجربه گرانبهایی که در مدیریت شورایی دارد می تواند در دفاع از حق و حقوق شورای استان از شوراهای بالادست برای کمک به شوراهای زیرمجموعه شورای استان اقدامات شایانی را معمول دارد البته در این ارتباط باید نگاه مسئولین ارشد استان مازندران برای کمک به شوراهای شهرها، شوراهای شهرستان ها و شورای استان ارتقاء پیدا کند.
نگارنده برای تصدیق این موضوع اشاره به این دارد که قانونمند کردن این روند کمک شایانی به مدیریت شهری و شهروندان و مشارکت در تصمیم‌گیری‌ها می‌نماید. مشارکت مردم در اداره ی امور و واگذاری اختیارات به شوراها، ریشه در حقوق فردی دارد.

با توجه به پیدایش اندیشه مردم سالاری و دموکراسی در زمینه های مختلف سیاسی، اقتصادی و اجتماعی و واگذاری امور و تعیین سرنوشت خود به مردم و اهالی محل در بیشتر کشورهای جهان حکومت محلی رونق زیادی پیدا نموده است. شوراهای اسلامی به عنوان عمومی ترین نهاد مشارکتی برای پیشبرد سریع برنامه های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، آموزشی و سایر خدمات رفاهی شکل می گیرند و از آنجا که به مقتضیات شرایط و نیازهای محلی آگاهی کامل دارند بهتر و بیشتر از هر نهاد دیگری می توانند خواسته ها و نیازهای محل را تشخیص داده و برای رفع آن مشکلات اقدام نمایند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=6182

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.