تاریخ ارسال : ۱۳ تیر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۱:۲۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مأموریت ویژه عبدالحسین فریدون پسرعموی روحانی چیست؟

عبدالحسین فریدون پسرعموی حسن روحانی یکشنبه هفته گذشته (۶ تیر) به منظور سفری کاری از طریق فرودگاه امام خمینی (ره)، تهران را به مقصد استانبول ترک و از آنجا عازم آمریکا شد.

به گزارش شلمچه نیوز، عبدالحسین فریدون پسرعموی حسن روحانی یکشنبه هفته گذشته (۶ تیر) از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) و با پرواز شماره ۸۷۹ خطوط هواپیمایی ترکیه، تهران را به مقصد استانبول ترک کرده و از آنجا عازم ایالات متحده آمریکا شده است.

 عبدالحسین فریدون پسرعموی حسن روحانی و حسین فریدون، هم اکنون مشاور وزیر و مدیر کل دفتر وزارتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را برعهده دارد.

پسرعموی روحانی از کشور خارج شد

سفر پسر عموی رئیس جمهور به آمریکا “شخصی” نبوده و وی در جایگاه حقوقی خود و در قالب یک سفر کاری با برنامه ریزی قبلی به این سفر رفته است.

فریدون که از اعضای شاخص و از نفرات اصلی وزارت علوم از ابتدای دولت یازدهم بوده است، طی سه سال گذشته حتی با تغییر متعدد وزرا و سرپرستان این وزارتخانه، در سمت ابتدایی خود باقی مانده و مشغول فعالیت است.

او در این سالها همواره به عنوان نفر اصلی و فرد مورد اعتماد حسن روحانی در وزارت علوم مطرح بوده و در دورانی که این وزارت خانه بدون وزیر بود نیز او همه امور را به دست داشت.

طبق این گزارش سفر عبدالحسین فریدون در سکوت مطلق خبری و به دور از چشم رسانه ها و حتی کارکنان وزارت علوم انجام شده و برهمین اساس هم به نظر می رسد که سفر وی از اهمیت بالایی برای دولت یازدهم برخوردار باشد.

 گفته می‌شود عبدالحسین فریدون طی روزهای آینده به تهران بازخواهد گشت.

با توجه موضوعات مهمی که بین دولتمردان ایران و طرف آمریکایی در پسابرجام وجود دارد از جمله؛ تمدید ایرادات در اجرای برجام، تاکیدات آمریکا برای تثبیت کانال های ارتباطی سطوح دو و سه (مذاکرات غیر رسمی) و البته به میان آمدن پای طرفهای دیگری از نهادهای بین المللی به چالش تعاملات اقتصادی ایران با غرب از جمله FATF، سفر عبدالحسین فریدون به عنوان فرد مورد اعتماد و نزدیک به رئیس جمهور مهم ارزیابی می‌شود. سفری که شاید اهمیت آن کمتر از اهمیت سفر حسین فریدون به محل مذاکرات هسته ای به عنوان نماینده حسن روحانی در زمان گفتگوهای ایران و ۱+۵ نباشد.

در همین حال تاکنون مراجع رسمی – چه وزارت خارجه و چه وزارت علوم – ترجیح داده اند درباره سفر عبدالحسین فریدون سکوت کنند و تا این لحظه هیچ توضیحی درباره برنامه ها و اهداف این سفر برای اطلاع مردم ارائه نداده اند.

نسیم آنلاین


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=19957

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.