تاریخ ارسال : ۲۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۰۷:۱۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ماجرای بست نشینی در حرم پادشاه عبدالعظیم

روزنامه شرق: حمید بقایی دیروز در سومین نشست دادگاهش شرکت نکرد و به جای آن با علی اکبر جوانفکر و حبیب الله بخشی از خراسانی، مسیری حرم پادشاه عبدالعظیم(ع) گردیدند.  عصر روز سابق، ساعاتی پس از بست نشینی بقایی و جوانفکر، محمود احمدی نژاد و اسفندیار رحیم مشایی هم به آنان ملحق گردیدند.  در اطلاعیه مشترک بقایی و دو نفر دیگر که در کانال تلگرامی دولت بهار انتشار یافته کرد، در مورد دلیل بست نشینی شان آمده هست: «به سنت آشنای بست نشینی، به آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) پناه می بریم!… تصاویر و فیلم هایی از خداحافظی این سه نفر با احمدی نژاد پیش از حرکت به طرف حرم پادشاه عبدالعظیم(ع) و پس از ان در حرم، از سوی کانال دولت بهار انتشار یافته گردید. قرار بود سومین نشست دادگاه رسیدگی به اتهامات حمید بقایی صبح دیروز در شعبه ۱۰۵۷ کارکنان دولت برگزار گردد. آ بقایی پیش تر در هر دو نشست غیرعلنی دادگاه و پس از اتمام آن، اعتراضاتی را به دادگاه مطرح نمود.   آن طور که اطرافیان بقایی می گویند غیبت امروز بقایی نیز به منزله ایراد او به دادگاه هست.
دادستانی تهران اظهار کرده اتهامات بقایی، مالی هست… .   بقایی به این دو نماینده مجلس لقب های نامناسب داده بود. ی او در مورد بقایی اظهار کرد: « من چهار سال آنجا امام جماعت بودم.   یک بار آقای بقایی را در نمازخانه ندیدم و حتی کارشکنی هم می کردند؛ بودجه فرهنگی نمی دادند و بودجه ای را که قرار بود به امامان جماعت بدهند، قطع کرد.    من دلایلی دارم که امروز نمی توانم آنان را بیان کنم و باید وقت بگذرد تا مجال مناسبی برای طرح آن باشد؛ ولی همچنان که قبلا اظهار کردم، امروز هم معتقدم بقایی، احمدی نژاد را به نابودی تمام می کشاند و تنها یک اسم از او باقی می ماند».  او همچنین اظهار کرد: « آقای بقایی عواملی را در دفتر احمدی نژاد داشت که به محض آنکه فردی بدون هماهنگی با او دیدار می کرد، برخورد می کرد… .  شفاف تر بگویم تمام تیم احمدی نژاد از سوی بقایی کنترل می گردید. به نظرم احمدی نژاد دیگر در مطالب خود نباید بنویسد خادم ملت؛ لکن باید بگوید خادم بقایی. مشایی در همان روزها در حمایت از بقایی می اظهار کرد: «هیچ دلیلی برای رد صلاحیت بقایی وجود ندارد. اگر بقایی رد صلاحیت گردد، دوقطبی خطرناکی شکل خواهد گرفت… . من تمام قد پای کار بقایی آمده ام… . من آمده ام که با تمام وجود و تمام قد فریاد بزنم که بقایی، احمدی نژاد هست… . بقایی پرچم پاکی و سند پاکی احمدی نژاد هست که پس از ۲۲۵ روز دستگیری ، بدون کیفرخواست و وثیقه آزاد گردید. ی من افتخار می کنم اگر شباهتی به احمدی نژاد داشته باشم؛ ولی اظهار می کنم بقایی به احمدی نژاد شبیه تر هست. برخی می پرسند آیا بقایی رأی می آورد؟ بنده می گویم بقایی در این انتخابات اصلا رقیبی ندارد».  یاران احمدی نژاد این روزها یا دوران حبس خود را می گذرانند یا در مسیر دادگاه می باشند. محمدرضا رحیمی، معاون سابق احمدی نژاد، مشغول گذراندن حکم حبس خود در زندان هست. سعید مرتضوی، دادستان سابق تهران و رئیس ارگان تأمین اجتماعی در وقت احمدی نژاد، تاکنون ماجرای دادگاه هایش ادامه دارد.  برخلاف جوانفکر و بقایی که در حواشی دادگاه پیدایشان می گردد یا در شبکه های اجتماعی و رسانه ها فعال اند ولی از مشایی تا همین دیروز که با احمدی نژاد مسیری حرم پادشاه عبدالعظیم گردید، چندان خبری نبود. اوج حضور رسانه ای او پیش از انتخابات ریاست جمهوری بود که در حمایت از حمید بقایی سخنرانی می کرد. تاکنون روشن نیست که آیا مشایی هم مثل بقایی و جوانفکر اقدام خواهد کرد یا خیر؟

سنت بست نشینی

البته او در کنار محمود احمدی نژاد و حمید بقایی، روز ١۵ اسفند (روز درختکاری) هم دقت تمام را به خود جذب کرد. در این مطلب آمده هست: «از دیرباز سنت تحصن و بست نشینی در میان ایرانیان رایج بوده هست.   ۲۵ پس از انقلاب مشروطه، تحصن و بست نشینی رسمی تر گردید. ۱۸  


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=74646

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.