تاریخ ارسال : ۱۶ مهر ۱۳۹۴ ساعت : ۲۳:۴۸ دیدگاه‌ها برای ماجرای تخلف سعودی ها در فتوای حرمت سیگار کشیدن در حج بسته هستند نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ماجرای تخلف سعودی ها در فتوای حرمت سیگار کشیدن در حج

رییس شورای مرکزی قرارگاه عمار عنوان کرد: ماجرای تخلف سعودی ها در فتوای حرمت سیگار کشیدن در حج امسال با کشیدن سیگار مأموران سعودی همراه بود که در سال های قبل، بنا به فتوای مفتیان خود ارتکاب این عمل را نداشتند…

به گزارش مرکز خبر مجتمع آموزش عالی فقه، «حجت الاسلام والمسلمین مهدی طائب»، در نشست علمی- تبلیغی «تبیین ابعاد گوناگون فاجعه منی»، که به همت مدیریت ارتباطات و بین-الملل مجتمع آموزش عالی فقه(حجتیه) در مسجد این مجتمع برگزار شد، با اشاره به این فرمایش نبی مکرم اسلام(ص) “هر که به عمل قومی راضی باشد، در زمره آنها نیز به شمار خواهد آمد”، اظهار کرد: هرچند که واقعه عاشورا در سال ۶۱ هجری روی داد، اما چون مصیبت حضرت سیدالشهدا(ع) و اهل بیتش را در دل داریم، در زمره یاران حضرت نیز قرار خواهیم گرفت.

وی با بیان این که خدای متعال در قرآن یهود را شدیدترین مردم به عناد و کینه¬ورزی با مومنین معرفی کرده است، افزود: در تورات، از گمراهان به “شروران” نامیده شده است و قرآن نیز یهود را مظهر شرارت نامیده است.

دلیل این شرارت یهود را می¬توان در نژادپرستی آنها دانست که تنها برای خود حق زندگی قائلند و دیگر انسان ها را ابزاری برای پویایی خود می پندارند.

رییس شورای مرکزی قرارگاه عمار اذعان نمود: آل سعود در عربستان نیز همانند یهود، تنها خود را لایق حکومت می¬داند و برای مسلمان ها و حتی برای دیگر اقشار و طوایف مردم خود نیز حقی برای ابراز وجود قائل نیست.

از این رو رسما مملکت عربستان را ملک آل سعود نامید. وی ادامه داد: از فجایعی که آل سعود، در یمن و دیگر کشورهای اسلامی برافروختند، پیدا بود که نمی توانند از مدیریت حج امسال به درستی برآیند و کشتار انتظار حاجیان را می کشد.

حجت الاسلام والمسلمین طائب، با اشاره به فاجعه منی در حج امسال، خاطرنشان کرد: غرور کاذب و بی مبالاتی آل سعود تا به آنجا می رسد که نه تنها به خود اجازه می دهند که ساعت ها فریادها و ناله های مجروحان این حادثه را نشنیده بگیرند،

بلکه التماس های امدادگران و حاجیان دیگر کشورها برای کمک رسانی به مجروحان و حادثه¬دیدگان فاجعه را نیز نادیده انگارند.

وی، با اشاره به حرمت سیگار کشیدن در مجامع عمومی و به خصوص در نزدیکی خانه کعبه و اماکن مقدسه در فتاوای مفتیان وهابی عربستان، اضافه نمود: حاجیان سال های گذشته به نیکی می دانند که مأموران نظامی ناظر بر اعمال حج جرأت کشیدن سیگار را نداشتند و در صورت ارتکاب، با عکس العمل سخت دستگاه حاکمه روبه رو می شدند، اما در حج امسال شاهد بودیم که بسیاری از نیروهای نظامی سعودی در حال استعمال سیگار حتی در بحبوحه حادثه منا بودند، آیا نمی توان از این ماجرا ضعف مدیریتی دست اندرکاران حج را ارزیابی کرد.

رییس شورای مرکزی قرارگاه عمار، با تأکید بر پشتیبانی استکبار از ملک سلمان در حمله به یمن و ترغیب وی به فجایع روزافزون در یمن همزمان با برگزاری حج تمتع، بیان نمود: نخستین پیامی که فاجعه منی برای مسلمین جهان دارد، آن بود که ملک سلمان، فاقد ابزار و نیروهای کافی برای مدیریت این کشور است و باید انتظار شکست¬های پیاپی این رژیم در آینده نه چندان دور را کشید. وی تبلیغ مؤثر در فضای حاکم کنونی بر جهان را خطیرتر از حضور در واقعه عاشورا دانست و ادامه داد: طلاب و هر فردی که دغدغه احیای اسلام ناب را در قلب خود دارد، ندای غریبانه “هل من ناصر ینصرونی” امام زمان(عج) خویش را دریابند و به آن با تمام وجود خویش لبیک گویند. ا

گر


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=2521

Comments are closed.