تاریخ ارسال : ۲۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۵۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ماجرای واردات خودروهای اشرافی به اسم خانم ها روستایی از نگاه گمرک

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، گمرک ایران حقیقت های واقعه ی واردات خودروهای اشرافی به اسم خانم ها روستایی را تعریف و دوباره با رد مدعیات یک نماینده مجلس ، تاکید کرد : مدعای قاچاق بودن این خودروها دروغ محض هست و مبحث تنها مرتبط به فرار مالیاتی سودجویان برای عدم پرداخت مالیات بر کارت بازرگانی بوده که اتفاقا نخستین سازمان شاکی این کارت های بازرگانی یکبارمصرف هم گمرک بود .

گمرک ایران در این مورد توضیح داد : واقعه ی حقیقی واردات خودروهای اشرافی به اسم خانم ها روستایی در سالهای ۹۳ و ۹۴ به سوء استفاده بعضی واردکنندگان از مردان و خانم ها روستایی و اشخاص بی بضاعت مرتبط می گردد که اشخاص سودجو برای گریز از پرداخت مالیات بر کارت بازرگانی اقدام به اخذ کارت بازرگانی از اتاق بازرگانی و صنعت ها و معادن به اسم این اشخاص نموده و خودروهای اشرافی را به اسم مردان و خانم ها روستایی و اشخاص بی بضاعت وارد می کردند.

در ارزیابی معلومات این اشخاص مشخص شد که خودروهای وارداتی بعد از اخذ مجوزهای ثبت توصیه و پرداخت حقوق و آسیب ها گمرکی وارد کشور شده و تشریفات گمرکی این خودروها تماما قانونی انجام و از گمرکات ترخیص شده اند .

در تحقیقات بازرسان گمرک از این خانم ها روستایی مشخص می گردد که اگر چه در جریان اخذ کارت بازرگانی به اسم خودشان می باشند اما با دریافت مبلغی ناچیز و با وکالت نامه قانونی و بلا عزل امتیاز استفاده از این کارت ها را به اشخاص دیگری واگذار کرده اند و از ورود این تعداد ماشینی اشرافی به اسم خود خبر ندارند .

پس از گزارش ماجرا به دفاتر ستادی گمرک ، احتمال فرار مالیاتی و سوء استفاده از این خانم ها برای عدم پرداخت مالیات بر کارت بازرگانی برای مدیران گمرک محرز و مدیران گمرک فراتر از وظیفه ها سازمانی فرمان متوقف کردن هر نوع عملیات گمرکی به اسم آنها را صادر و عده ای از خودروهای سودجویان در گمرکات توقیف می گردد .

سوداگران و صاحبان کلیدی خودروهای اشرافی بعد از اینکه متوجه می شوند گمرک ایران متوجه ماجرا شده نسبت به این اقدام مدیران گمرک اعتراض و اعلام می کنند که مبحث پرداخت مالیات بر کارت بازرگانی و فرار مالیاتی به جنبه قانونی رابطه ای با حوزه وظیفه ها گمرک ندارد و به اصطلاح تاکنون سال مالیاتی برای کارت بازرگانی این دو زن فرا نرسیده هست .

* ۳۰ مورد شکایت از یک مدیر گمرک به سبب دنبال کنندهی واقعه ی کارت های بازرگانی یکبار استفاده !

با جدی شدن مبحث و توقیف عده ای از خودروهای پورشه این اشخاص بویژه در گمرکات استان مازندران ، صاحبان کلیدی خودروها بویژه خانم م.د اقدام به شکایت از مدیران گمرک بویژه مدیر کل گمرکات استان مازندران به گناه توقیف غیر مجاز خودروهای آنها در گمرک می کنند . تعداد ۱۰ دستگاه ماشینی پورشه این اشخاص با مقاومت مدیر کل گمرکات استان مازندران توقیف شده بود که الان نیز در محوطه گمرکی بندر نوشهر حفظ می گردد. 

در این ماجرا تماما روشن و واضح هست که مجوز واردات تمامی خودروهای وارداتی به اسم این خانم ها روستایی صادر گردیده و تشریفات گمرکی این خودروها تماما قانونی انجام و بعد از اخذ حقوق و آسیب ها گمرکی خودروها ترخیص شده هست و بعد از آنکه مدیران گمرک به یکبار استفاده بودن کارت های بازرگانی این خانم ها روستایی پی می برند فراتر از وظیفه ها و اختیارات سازمانی عمل نموده و اقدام به توقیف خودروهای موجود سودجویان می کنند و جذاب تر اینکه تا الان بدلیل توقیف این خودروها از طریق مدیر کل گمرکات استان مازندران ۳۰ مورد شکایت در محاکم متفاوت از جانب سودجویان بر بر علیه این مدیر شده هست ! 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=79056

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.