تاریخ ارسال : ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت : ۲۳:۰۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مادر شهید محراب خانی در شب تحویل پیکر فرزندش چه خوابی دید؟

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجو از مشهد، امشب مصطفی مهرابی بهار، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، روشندل، معاون فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی خراسان رضوی، حجت الاسلام طباطبایی، مسئول نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی مشهد و جمعی از مسئولان ستاد کنگره شهدای دانشجوی دانشگاه‌‌های خراسان رضوی به دیدار خانواده شهید دانشجو مهدی محراب‌خانی رفتند.

 

در این دیدار مادر شهید محراب خانی با بیان این مطلب که مهدی ششم دی ماه سال ۴۴ و مصادف با روز تولد امام زمان(عج) در مشهد به دنیا آمد، گفت: مهدی در دوران تحصیل خود دانش آموزی نمونه و آرام بود.

 

باقری ضمن اشاره به این موضوع که در دوران دبیرستان در رشته تجربی تحصیل کرد، ادامه داد: اولین بار در مهر ماه سال ۶۱ داوطلب حضور در جبهه شد، تصریح کرد: زمانی که به جبهه رفت، مسئولان دانشگاه با ما تماس گرفته و اظهار نگرانی کردند؛ چراکه مهدی در آن سال کنکور داشت و مسئولان می‌‌گفتند که او باید درس بخواند.

 

وی اضافه کرد: زمانی که با مهدی تماس گرفتیم و او را از اظهار نگرانی مسئولان مدرسه آگاه کردیم در جواب گفت «نگران نباشید من هم درسم را به خوبی خواهم خواند و هم در جبهه خدمت خواهم کرد» که خوشبختانه در سال ۶۲ در کنکور شرکت و در دانشکده داروسازی مشهد قبول شد.

 

همیشه می‌گفتم بیشتر از ۲۰ سال عمر نخواهد کرد

 

مادر شهید محراب‌خانی بیان داشت: مهدی پسر آرام و فهمیده‌ای بود و به خانواده خود بسیار احترام می‌‌گذاشت و به دلیل اخلاق خوبی که داشت همیشه به مادرم می گفتم این پسر بیشتر از ۲۰ سال عمر نخواهد کرد که در نهایت نیز در آستان تولد ۲۱ سالگی به شهادت رسید.

 

باقری در ادامه سخنان خود در خصوص نحوه شهادت پسرش تصریح کرد: در دوران جنگ بود که تصمیم گرفتیم به سوریه برویم در روز ۲۰ دی ماه سال ۶۵ به سوریه رفتیم و ۲۸ دی ماه بازگشتیم و حدود ۱۲ روز پس از آمدن ما به مشهد مهدی به شهادت رسید.

 

وی افزود: صبح جمعه دهم بهمن ماه سال ۶۵ به همه دانشجویان مرخصی می ‌دهند تا به مشهد بیایند که مهدی برای آوردن داور به ساختمانی میرود که در همان حین ترکش می‌ خورد و مجروح می‌‌شود و زمانی که او را به بیمارستان منتقل می‌‌کنند به شهادت می ‌رسد.

 

مادر شهید محرابی‌خانی ابراز داشت: زمانی که از سفر سوریه بازگشتیم و خبری از مهدی نشد به دانشکده دارو سازی رفتیم تا از حال پسرم مطلع شویم؛ اما مسئولان دانشکده جواب درستی به ما ندادند به همین دلیل از برادرم خواستیم تا موضوع را پیگیری کند که پس از مدتی به ما گفت مهدی به شهادت رسیده است.

 

باقری در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: دختر کوچکم که در ان زمان  چهار ساله بود بسیار به مهدی علاقه داشت و البته این علاقه دو طرفه بود به طوری که دخترم همیشه بر روی پای مهدی می‌‌خوابید، شبی که می‌خواستیم به معراج شهدا برویم تا پیکر مهدی را تحویل بگیریم خواب دیدم که مهدی خواهر کوچکش را بر روی پایش گذاشته و می‌خواباند.

 

پدرش مشوق اصلی او برای اعزام به جبهه بود

 

وی اضافه کرد: همچنین خودرویی داشتیم که آن را به نام مهدی کرده بودیم و بعد از شهادتش از این خودرو استفاده نمی‌کردیم تا این که شبی در خواب دیدم مهدی تعدادی گل بنفشه را در دست گرفته و به خانه آمد تا باغبان آن ها را در باغچه بکارد، بعد مرا سوار ماشین کرد و تا با هم گل رز خریداری کنیم پس از خرید مرا جلوی درب منزل پیاده کرد، وقتی از خواب بیدار شدم و این خواب را برای همسرم تعریف کردم در جواب گفت شاید منظور مهدی این باشد که از این خودرو استفاده کنید.

 

مادر شهید محراب‌خانی در پایان تاکید کرد: مشوق اصلی مهدی جهت اعزام به جبهه پدرش بود.

 

خانواده شهدا دین خود را به این کشور ادا کرده‌اند

 

در ادامه این دیدار حجت الاسلام طباطبایی، مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به این موضوع که برای این انقلاب هزینه های بسیاری داده شده، گفت: زمانی که به مزار شهدا می‌رویم و به سن و سال آنان نگاهی می‌اندازیم متوجه می‌شویم که حدود ۹۰ درصد این شهدا جوانان هستند.

 

 

وی با تاکید بر این مطلب که همه ما مدیون شهدا و خانواده های آنان هستیم، ابراز داشت: امسال جشن ۳۸ سالگی انقلاب را می‌گیریم؛ اما متاسفانه برخی از مسئولان یاد شهدا را فراموش کرده‌اند.

 

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی مشهد تکریم و دیدار با خانواده‌های شهید را عاملی جهت یاداوری یاد و نام آنان خواند و خاطرنشان کرد: هر فردی که به ما هدیه می‌دهد همیشه در ذهن ما خواهد ماند؛ شهدا خون خود را به ما هدیه کردند، بنابراین باید یاد آنان را زنده نگاه داریم.

 

حجت الاسلام طباطبایی با یادآوری این موضوع که امروز مدافعین حرم راه شهدای دوران دفاع مقدس و انقلاب را دنبال می‌‌کنند، خطاب به خانواده شهید محراب خانی بیان کرد: شما دین خود را به این مردم ادا کردید و امروز نوبت ماست تا دین خود را ادا کنیم.

 

وی اضافه کرد: شهید محراب خانی سعاوتمند و شما سربلند شدید و امید است که ما بتوانیم ادامه دهنده راه این شهدا باشیم.

 

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی مشهد در بخش دیگری از سخنان خود به داستان حضرت خضر و موسی اشاره و تصریح کرد: در این داستان حضرت خضر نوجوانی را به قتل می‌رساند و در پاسخ به حضرت موسی می‌گوید او را به قتل رساندم؛ چراکه این کودک در بزرگسالی به دلیل توجه بیش از حد پدر و مادر گمراه می‌شد.

 

حجت الاسلام طباطبایی ادامه می دهد: زمانی که این کودک از دنیا می‌رود خداوند برای تسلای پدر و مادر این کودک دختری را نصیب آنان می‌کند که ۷۰ پیامبر از نسل این دختر به وجود می‌آیند.

 

وی خطاب به خانواده شهید محراب خانی بیان داشت: سختی‌هایی که هم خداوند به شما داده رشد را به همراه خواهد داشت.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=40269

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.