تاریخ ارسال : ۰۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۰۳:۲۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مافی: گفت وگو های ریاست جمهور، امیدبخش بود

ایسنا: پروانه مافی، نماینده مجلس درخصوص اظهار کرد وگوی تلویزیونی ریاست جمهور گفته بود: این اظهار کرد وگو تا اندازه ای متمایز و امیدبخش بود. البته علاوه بر ریاست جمهور کسانی دیگر هم می باشند که باید به این مسائل پاسخگو باشند. ریاست جمهور درخصوص بافت کهنه به نکته هایی اشاره کردند. ان شاءالله دولت توفیق پیدا نماید و در دو سال آینده بر طبق قولی که آقای آخوندی داده اند و ریاست جمهور نیز طبق گفت وگو های وزرا این مبحث را مطرح نمودند این مسئله را به درنهایت برساند. یکی از کارهای بزرگ کشور در سال آتی این کار باشد و با انجام این کار ناکارآمدی ای که در حوزه مسکن در چند سال موخر وجود داشت، اصلاح گردد.
وی در ادامه اظهار کرد: همان طور که ریاست جمهور اشاره کردند مسئله ریزگردها از طریق انجام اقداماتی توأم در چند حوزه برطرف خواهد گردید. برای رسیدگی به ریزگردها حوزه سیاست خارجه و بودجه و زیست محیطی و عمران باید کارهای موثری را در بلندمدت انجام دهند. اقداماتی که دولت مطرح نموده اگر اجرایی گردد آینده خوبی را خواهد داشت. درباره آلودگی هوا نیز که امروز یکی از معضلات با اهمیت و درجه یک کلانشهرها هست و اندک اندک به شهرهای دیگر دارد گسترش پیدا می نماید باید اقداماتی صورت پذیرد. از قبیل افزایش کیفیت بنزین و از رتبه خارج کردن خودروهای کهنه کارهای مهمی توان دارد باشد که در اولویت قرار گیرد. البته این کارها تنها توان دارد نقش مسکن را داشته باشد و مشکل را به صورت جدی برطرف نمی کند.
نماینده مردم تهران در مجلس اظهار کرد: از نظر من برای حل معضل آلودگی هوا به صورت جدی باید جسارتی وجود داشته باشد. تا وقتی که با استفاده از سیاست گذاری های صحیح قیمت استفاده از خودروهای شخصی را افزایش ندهیم این مشکل ثابت است. با افزایش تدریجی هزینه های استفاده از خودرو شخصی میتوان داعیه استفاده از خودروهای شخصی را کم کنیم. در کنار آن توسعه زیرساخت های حمل ونقل عمومی و افزایش کیفیت آنان باید مورد توجه قرار گیرد.
ریاست کمیسیون مشترک درآمدهای پایدار شهرداری ها در مجلس گفته بود: زیرساخت های حمل ونقل عمومی باید توسعه یابد تا داعیه برای استفاده از آنان بالا رود. امروز ۸۰ درصد مشکل آلودگی هوا به علت سوخت حمل ونقل وسایل نقلیه اعم از وسایل سنگین و وسایل سبک هست. این ۸۰ درصد نقش بسزایی را در آلودگی هوا ایفا می کنند. در بودجه سال کنونی نیز کوشش شده برای موتورهای برقی اعتباری مدنظر داشته گردد. این مورد ها نکته هایی هست که دولت باید به صورت جدی بر روی آنان سرمایه گذاری کند تا بشود با آلودگی هوا جنگید.
وی اضافه کرد: درخصوص صندوق های اعتباری موسسات مالی نیز اعتراض هایی وجود دارد چراکه به نحو جبران ناپذیری اعتماد مردم را نسبت به نظام آسیب زده کرده هست و این صندوق ها سرمایه اجتماعی ما را هدف گرفته اند. همان گونه که آقای روحانی اشاره کردند دولت به این مبحث وارد گردیده و مشکلات بزرگتر حل شده اما هنوز قسمتی از مشکلات باقی هست. برای حل این مشکلات اقدام سریعی لازم هست. سایر قوا نیز باید مشارکت های لازم را دارا باشند. قوه قضاییه باید به این مبحث توجه بیشتری داشته باشد. امروز بین سه قوه مشارکت شایسته ای شکل گرفته هست و مواردی که در نشست ها این سه قوه مطرح می گردد باید فوری تر عملیاتی گردد.
مافی با اشاره به اظهارات ریاست جمهور درخصوص بودجه ۹۷ افزود: مجلس در پی آن هست که خروجی بودجه سال ۹۷ شرایط زندگی را برای مردم خوب تر کند و تحقق این امر به اعتماد بین دولت و مجلس و مشارکت آنان منسوب هست. نمایندگان باید در ارزیابی لایحه بودجه بر روی محافظت منفعت های مردم توجه دارا باشند و علاوه بر این به این نکته توجه نمایند که دولت در ادامه راهش با مشکل رو به رو نشود و نهایتاً بودجه ای از مجلس بیرون آید که شرایط زندگی مردم را بهبود بخشد.
وی درخصوص فضای سایبری گفته بود: ما انتظار داشتیم دولت راهکارهای سلبی را در حوزه فضای سایبری در پیش نگیرد اما با توجه به اتفاق هایی که اتفاق افتاد شاهد این مسئله بودیم. اما ما همچنان توقع داریم فعالیت های پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی به گشایشی در استفاده از سایر شبکه های اجتماعی در آینده ای نزدیک منتج گردد و دولت به ایجاد شبکه ها و ابزارهای رابطه ای پیام رسان توجه نماید و برای آنان بودجه در نظر گیرد و مجلس نیز به این مسئله توجه داشته باشد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=84328

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.