تاریخ ارسال : ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۷:۴۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مالیات بر اعتبار افزوده لغو می شود؟!

یکی از انتقادات این هست که اصلا قرار نبوده از تولیدکننده یا واردکننده مالیاتی گرفته گردد و لازم هست ٩‌ درصد مالیات بر اعتبار افزوده صرفا از مصرف‌کننده پایانی گرفته گردد.

در دستاورد لازم هست دنبال اصلاح «مالیات بر اعتبار افزوده» باشیم نه دگرگونی آن به «مالیات بر مصرف».

طبق این گزارش ۲روز سابق هم علی لاریجانی ریاست مجلس شوای اسلامی در قسمتی از صحبتی تلویزیونی خود، به ارزیابی وضع قانون مدامی مالیات بر اعتبار افزوده در مجلس پرداخت و اظهار کرد: بعضی شغل ها لازم هست از مالیات بر اعتبار افزوده معاف گردند.

وی اظهار کرد: قانون مالیات بر اعتبار افزوده موقت و پایلوت بوده و مدت وقت اعمال آن در حال اتمام هست و لازم هست در مورد آن تصمیم‌گیری گردد. کار منقح کردن قانون مالیات بر اعتبار افزوده در مجلس در حال انجام هست و اصلاحات در مورد آن انجام خواهد گردید.

در این میان یکی از اصنافی که خورده گیری هایی نسبت به پرداخت این مالیات دارد، مشاوران املاک می باشند.

عباس شوکتی، کارشناس خانه در صحبت با خبرنگار راه و شهرسازی عباس شوکتی، کارشناس خانه در صحبت با خبرنگار راه و شهرسازی در ارتباط با مالیات بر اعتبار افزوده اظهار کرد: گرچه مشاوران املاک این مالیات را از طرفین خرید و فروش دریافت می کنند اما سازمان امور مالیاتی بدون دقت به میزان معاملات صورت گرفته مالیات چند تساوی را تحت عنوان اعتبار افزوده دریافت می کند.

وی اضافه کرد: امروز شاهدیم که تولید کننده ها نسبت به این مالیات خورده گیری هایی دارند. اینکه قسمت تولید لازم هست این مالیات را بپردازد یا خیر مکان بحث هست اما حتما مالیات بر اعتبار افزوده به هیچ عنوان در ارتباط با مشاوران املاکی که حرفه واسطه ای دارند، صدق نمی کند.

وی با اظهار اینکه امیدورام در اصلاحات تازه، املاکی ها از پرداخت مالیات بر اعتبار افزوده معاف گردند، تاکید کرد: هیچ صنفی با پرداخت مالیات ها مخالفت ندارد اما به جای مالیات بر اعتبار افزوده که هیچ سنخیتی با نوع حرفه املاکی ها ندارد، املاکی ها لازم هست مالیات بر درآمد پرداخت کنند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=77508

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.