تاریخ ارسال : ۲۳ اسفند ۱۳۹۴ ساعت : ۰۱:۳۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ماموریت ویژه معشوقه پوتین پس از دوپینگ شاراپوا

آزمایش مثبت دوپینگ «ماریا شاراپووا،» ضربه سنگینی بر پیکر ورزش روسیه وارد کرد.

باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از دیلی‌میل نوشت: «آلینا کابیوا،» ژیمناست سابق روس، به سمت مدیریت روزنامه اسپرت-اکسپرس چاپ این کشور منصوب شد. در گذشته شایعاتی مبنی بر ارتباط این ورزشکار ۳۲ ساله با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، منتشر شده بود.

ماموریت ویژه معشوقه پوتین پس از دوپینگ شاراپوا

این شایعات از سال ۲۰۰۸ آغاز و با اظهارات ضد و نقیض کابیوا قوت گرفت. تا جایی که حتی گفته می‌شد آن‌ها فرزند نیز دارند؛ گرچه این شایعات هرگز تأیید نشد.

ماموریت ویژه معشوقه پوتین پس از دوپینگ شاراپوا

نتیجه مثبت آزمایش دوپینگ «ماریا شاراپووا،» تنیس‌باز مشهور روسیه و جهان، ضربه سنگینی به پیکر ورزش این کشور وارد کرد. گفته می‌شود با انتصاب کابیوا به سمت مدیریت پرفروش‌ترین روزنامه ورزشی روسیه، این کشور می‌کوشد بخشی از حیثیت از دست رفته را در جامعه جهانی بازیابد.

این در حالی است که این ژیمناست ۳۲ ساله نیز خود سابقه دوپینگ دارد. او که دارنده مدال طلای المپیک است، در سال ۲۰۰۱ به دلیل استفاده از داروی «فورزماید» در مسابقات «گودویل،» به مدت یکسال از فعالیت محروم شد.

دوشنبه گذشته آزمایش دوپینگ شاراپووا، دارنده ۵ عنوان قهرمانی مسابقات «گرند اسلم» تنیس جهان، همگان را در بهت فرو برد. او از «ملدونیم» استفاده کرده بود که به گفته خودش، همواره آن را در دوره فعالیت حرفه‌ای مصرف می‌کرده است. این دارو از ماه ژانویه (۳۱ روز منتهی به ۱۲ بهمن) به دنبال انتشار حقایقی در خصوص مصرف گسترده آن بوسیله ورزشکاران برای افزایش نیرو، بوسیله سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ در لیست داروهای ممنوع قرار گرفت.

ماموریت ویژه معشوقه پوتین پس از دوپینگ شاراپوا
ماریا شاراپووا

او در واکنش به آزمایش مثبت دوپینگ خود، نسبت به ممنوع بودن این دارو ابراز ناآگاهی کرد؛ اما مسئولیت کامل اقدامات خود را برعهده گرفت.

هنوز مجازات قطعی شاراپووا مشخص نیست؛ اما در حال حاضر به صورت موقت از انجام فعالیت منع شده است. دادگاهی که قرار است در ماه آوریل (۳۱ روز منتهی به ۱۳ اردیبهشت) برگزار شود، سرنوشت این قهرمان روس را مشخص خواهد کرد.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=13019

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.