تاریخ ارسال : ۰۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۰:۴۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ما به نفوذ ایران در منطقه افتخار می کنیم به چه سبب که این نفوذ صمیمانه است

ما به نفوذ ایران در منطقه افتخار می‌کنیم به چه سبب که این نفوذ صمیمانه است به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در کارها بین‌الملل با حضور در برنامه صحبتی مخصوص خبری دوم آذر ماه به ارزیابی چشم انداز تغییرات منطقه‌ای و جهان اسلام پرداخت.

مشاور مقام معظم رهبری در کارها بین‌الملل در ابتدا حول اجلاس محبان اهل بیت اظهار کرد: تقارن اجلاس  با باخت داعش معنادار هست.

ولایتی با اظهار اینکه محبت اهل بیت اکسیر وحدت مسلمانان هست، دنبال کرد: تمام شرکت کنندگان شیعه و سنی در اجلاس محبان اهل بیت، در بیاناتشان در مورد محبت اهل بیت از یکدیگر سبقت می‌گرفتند.

این عضو مجمع تعیین مصلحت نظام با اشاره به اینکه وهابیت در غرب آفریقا نتوانست نفوذ پیدا کند، اظهار کرد: داعش ورژن شرقی شده کمپانی بلک واتر بود که بلای جان مسلمانان گردید.

وی با اظهار اینکه راه مقابله با داعش کار دفاعی هست. ایران کانون پایداری بود، اضافه کرد: اگر ما مساعدت نمی‌کردیم بغداد، بیروت و دمشق دست داعش بود.

با باخت داعش همسایه ما حالا دوست ماست.

 

وی با اشاره به اینکه داعش به دنبال از بین بردن آثار فرهنگی بود تا اینگونه جلوه کنند که اسلام رد کننده آثار فرهنگی هست، اضافه کرد: شرکت کنندگان در اجلاس محبین اهل بیت درخواست کردند تا این اجلاس به کنگره جهانی محبین اهل بیت مبدل گردد ، این دهمین اجلاس مجمع عمومی بیداری اسلامی بود که تحت عنوان محبین اهل بیت تشکیل گردید.

وی با اشاره به اینکه مسائل ارزشمند جهان اسلام و مسئله تکفیری‌ها از مباحث کلیدی این اجلاس بود، بیان کرد: ­­امروز آمریکایی‌ها، صهیونیست‌ها و عوامل آن‌ها در منطقه بر احداث چند دستگی در جهان اسلام اشتراک نظر دارند و تمام مسائل امروز در منطقه به این دلیل هست.

حضور مستقیم ایران در نبرد با داعش هم یک امر بدیهی برای دفاع از منفعت های ملی بوده هست.

وی دنبال کرد: اگر ما به طور مستقیم با داعش وارد مقابله نمی‌شدیم متحدان خود را در منطقه از دست می‌دادیم و اگر نقشه داعش در مورد جهان اسلام را ببینیم به مطلوبی متوجه مخاطره این گروه تروریستی برای ایران می‌شویم.

عضو مجمع تعیین مصلحت نظام گفته بود: هدف کلیدی از حضور داعش تجزیه جهان اسلام بوده هست و سناریو بعدی آن‌ها نیز بر همین اساس پی ریزی خواهد گردید، چون تجزیه دولت‌های منطقه برای آن‌ها نفع آور هست و این در حالی هست که آن‌ها به دنبال یکپارچگی در بین خودشون می باشند.

علاوه بر این اضافه کرد: ما به نفوذ ایران در منطقه افتخار می‌کنیم. نفوذ ایران یک حضور صمیمانه و بیرون از هر نوع دخالت هست.

وی افزود: عربستان لبنان را حوزه‌ی نفوذ خود می‌داند و کناره گیریی حریری تحت فشار آن‌ها انجام شده هست به چه سبب که پس از ائتلاف جریان‌های متفاوت در لبنان عربستان نفوذش تا حدودی محدود گردید.

عضو مجمع تعیین مصلحت نظام گفته بود: چه فردی به ولیعهد عربستان وکالت داده که شما بروید و با ایران مشاجره کنید.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=75927

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.