تاریخ ارسال : ۱۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۲۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ما را بازی نمی دهند!

بازیگری که حتی پیش از ساخت «ساعت خوش» مشارکت خود را با مدیری آغاز و در مجموعه پرواز ۵۷ بازی کرد.

..

..

نیز مشارکت کرده هست. هاشمی اما مدت‌‌ فراوانی هست که در تلویزیون کم‌کار شده.

کم‌پیدایید! پیشتر زیادتر در تلویزیون می‌دیدیم شما را؛ چه می‌کنید این روزها؟

خودمان دوست داریم همان طور بازیگری را ادامه دهیم اما از هر عازم می‌رویم که به پاسخ برسیم، به چه سبب ما را بازی نمی‌دهند، به دستاورد نمی‌رسیم!

چند سالی هست که از مافیای بازیگری گفت وگو می‌شود که نقش‌ها منحصرا بین تعداد محدودی بازیگر تقسیم می‌شود، به همین سبب می‌توان آنان را در زیادتر کارها دید، شما هم به این مبحث اشاره می‌کنید؟

این یک پرسش بنیادی هست که خیلی‌ها از من و طیف گستردهی از بازیگران می‌پرسند!‌ اما حقیقت این هست که ما نمی‌توانیم پاسخ این پرسش را بدهیم لازم هست کسانی پاسخ بدهند که ما را به کار دعوت نمی‌کنند و به ما نقش نمی‌دهند! ‌فقط این را می‌دانیم که پیشینه فراوانی در بازیگری داریم و در اقدامات مطلوبی هم مقابل دوربین رفته‌ایم… خودمان دوست داریم همان طور بازیگری را ادامه دهیم اما از هر عازم می‌رویم که به پاسخ برسیم، به چه سبب ما را بازی نمی‌دهند، به دستاورد نمی‌رسیم! بله! البته فردی را که با لابی و واسطه و. نقش می‌گیرد، نمی‌توان بازیگر دانست! بازیگران، اشخاصی می باشند که برای نقش‌ها زحمت کشیده و از همه خلاقیتشان استفاده کرده‌اند تا لازم نباشد برای دیده شدن و نقش گرفتن دست به هرکاری بزنند! بازیگر حرفه‌ای و کاربلد نه رانت دارد و نه پول که بتواند وارد پروژه‌های متفاوت گردد.

شما در اقدامات متفاوت با مباحث گوناگونی بازی کرده‌اید و صرفا به سوژه‌‌ها و آثار طنز بسنده نکرده‌اید، در دستاورد تنگنای هم برای پذیرش نقش ندارید؟

بازیگر حرفه‌ای سابقه‌ای دارد که صرفا پشتوانه‌اش به حساب می‌آید. هر بازیگری دوست دارد نقش‌های متفاوت را تجربه کند و توانایی‌های خود را به چالش بکشد اما حقیقت این هست که حتی بازیگرانی که سال‌هاست در یک نوع از آثار بازی می‌کنند و اقدامات درخشانی هم دارند، مدت‌هاست که بیکار می باشند و به آنان نقش پیشنهاد نمی‌شود.

به اصطلاح شما جوانی خود را پای شغل بازیگری گذشته‌اید، هم حالا از انتخاب خود چه حسی دارید؟

بازیگران با تجربه‌ای هم حالا خانه‌نشین شد‌ه‌اند که دست کم لازم هست سالی در دو یا سه کار بازی کنند.

برخی جوان‌ها باور دارند که بازیگری با خود آوازه و پول می‌آورد، با تجربه‌ای که در این زمینه دارید آیا انتخاب رشته بازیگری به ریسکش می‌ارزد؟

این گِله صرفا من نیست، خیلی از بازیگران می باشند که دوره‌ای در اوج بودند و حالا فردی سراغ آنان را نمی‌گیرد. ..

با این اوصاف چرخ زندگانی می‌چرخد؟

به همین سبب نمی‌توانم خودم را قانع کنم که انتخاب رشته بازیگری اشتباه بوده اما این را می‌دانم حوادث مطلوبی در شغل بازیگری برای من و امثال من رخ نمی‌دهد و این ناراحت‌کننده هست. سوپراستارها که خیلی مطلوب زندگانی می‌کنند؛ کار، آوازه و پول را در کنار هم دارند اما گفت وگو من در مورد بازیگرانی هست که زیادتر در تلویزیون کار می‌کردند.

از عازم که تا به امروز در زندگانی طی کرده‌اید متقاعد هستید؟

هنگامی کارم را با مجموعه پرواز ۵۷ با آقای مدیری آغاز کردم با همه عشق و علاقه‌ام به بازیگری روی آوردم. منحصرا ای کاش بی‌مهری‌هایی که چند سال موخر نگاه کردیم به نحوی جبران گردد و به بازیگران باتجربه‌ای که با عشق و علاقه بازیگری را انتخاب کرده و سال‌ها جوانی خود را پای این شغل گذاشته‌اند هم توجه شود! بد نیست مدیران و متولیان فرهنگ و هنر سری هم به بازیگران قدیمی که مدتی هست دیده نمی‌شوند، بزنند و حال آنان را جویا گردند و از آنان بپرسند، کجایید؟ چه می‌کنید؟!


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=78251

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.