تاریخ ارسال : ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت : ۱۹:۰۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ما پایبند برجام هستیم

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، حجت‌الاسلام مجید انصاری در نشست خبری با اصاب رسانه که عصر امروز در سالن کنفرانس امام علی(ع) کرج برگزار شد، اظهار داشت: سیاست جمهوری اسلامی ایران بعد از انقلاب شفاف بوده و استقلال که خواستِ مردم بوده است را در حوزه سیاسی پیروی می‌کند و سیاست ما تامین منافع مردم است، جز با رژیم جعلی اسرائیل با همه دنیا می‌توانیم روابط مبتنی بر احترام را داشته باشیم و با کشوری که از راه تهدید و تحریم در بیاید ما نیز رفتار متقابلی خواهیم داشت.

 

معاون حقوقی رئیسجمهور با بیان اینکه با توجه به تاکید مقام ‌معظم رهبری و رئیس‌جمهور ما به برجام پایبند هستیم، افزود: باید مفاد برجام اجرایی شود و همه طرف‌ها به تعهدات خود عمل کنند و به اذعان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران به تعهدات خود عمل کرده است.

 

انصاری با تاکید بر اینکه ترامپ مواضعی علیه ایران داشته است، بیان ‌کرد: دولتمردان جدید آمریکا تاریخ ۳۸ساله جمهوری اسلامی ایران را بیشتر مطالعه کنند تا بفهمند با ملتی رشید و مقاوم طرف هستند و با ملت ایران با زبان احترام صحبت کنند.

 

معاون رئیسجمهور درباره منشور حقوق شهروندی و گزارش بازخورد آن در جامعه، اظهار ‌داشت: خوشبختانه در هنگام اعلام منشور حقوق شهروندی و بعد از آن در جامعه و جامعه حقوقی کشور با استقبال خوبی روبه‌رو شد.

 

وی با تاکید بر اینکه بزرگترین اجتماع حقوقدانان در مراسم رونمایی از حقوق شهروندی ظهور و بروز پیدا کرد، بیان کرد: در مراحل تدوین این منشور حقوقدانان حضور داشتند و پیش‌نویس آن در صد روز اولیه شروع به کار دولت تهیه شد و در جلسات فشرده‌ای با حضور رئیس‌جمهور نهایی شد.

 

انصاری با بیان اینکه در جمهوری اسلامی ایران در مهمترین سند که میثاق مردم با نظام است بحث آزادی بیان مورد تائید قرار گرفته است، گفت: اگر نقصی وجود دارد باید آن را برطرف کنیم.

 

وی درباره شبکه‌های بازاریابی مجازی، اظهار داشت: در سال‌های گذشته برخی از موسسات بی‌هویت سر بر آوردند و پول هزاران نفر از مردم را بردند و برای دولت ایجاد مشکل کردند، اگر شبکه قانونی ثبت شده و شفاف باشد دولت حمایت می‌کند در غیر این صورت دولت مخالف است.

 

وی با تاکید بر اینکه خدمات دولت تدبیر و امید بیش از اطلاع‌رسانی‌ها بوده است، گفت: نهاد ریاست‌جمهوری تلاش کرده اطلاع رسانی کامل را انجام دهد و در یک سال گذشته تقویت نیز شده است.

 

معاون حقوقی رئیس‌جمهور با بیان اینکه هر چقدر مقررات را شفاف کنیم تخلفات کاهش می‌یابد، اظهار داشت: بخشی از مقرارت زائد در اختیار دولت لغو ‌شده است، گام اول روان سازی مقرارت و گام دوم توسعه دولت الکترونیک بوده است، از معاونین حقوقی دستگاه‌های اجرایی خواسته شده تا قوانین را روان‌سازی کنند و خواستار آن هستیم معاونت‌های حقوقی دستگاه ها تقویت شوند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=40393

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.