تاریخ ارسال : ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۳۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مبارزه با تهدیدات نرم دشمن نیازمند کار فرهنگی و هنرمندانه هست

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار مهر، سردار محمدحسین رجبی شامگاه دوشنبه در نشست مجمع دبیران شوراهای امر به سرشناس و نهی از منکر ادارات کل و دستگاه های اداری استان که در سنندج برگزار گردید، اظهار کرد: در کردستان عارضه هایی داریم که برای رفع کردن آنان، باید این عارضه ها را مخصوصا در عرصه پیچیده فرهنگی شناسایی کرد.

وی اظهار کرد: امر به سرشناس و نهی از منکر یک وظیفه هگانی هست و ربطی به یک قشر و یا دستگاه خاص ندارد حتی کسانی که در این بخش مسوولیت دارند اگر روزی این مسوولیت از آنان سلب گردد، وظیفه امر به سرشناس و نهی از منکر از آنان ساقط نمی توان چون که این از دستورات خداوند و دین مبین اسلام هست.

وی با یادآوری مبحث بدحجابی و بی حجابی در جامعه، اظهار کرد: کار دشمن، خصومت هست و چیزی جز این انتظار نمی رود و طبق آنچه کارشناسان مطرح می کنند، مبنای تشویق برای بی عفتی از ناحیه رژیم اسرائیلی هست.

سردار رجبی علاوه بر این یادآوری کرد: وقتی مبحث امر به سرشناس و نهی از منکر مطرح می گردد تمامی ذهن ها به سمت حجاب می رود در حالتی که آقایان نیز مشمول این مبحث قرار می گیرند.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان یادآور گردید: در جنگ سخت، وظیفه هر کدام از رتبه ها مشخص و تک و پاتک و عملیات مبارزه ای بدیهی هست اما در بحث هجمه نرم دشمن و اقدامات مبارزه ای فرهنگی، احتیاج به یک کار هنرمندانه دارد.

وی خطاب به دبیران شوراهای امر به سرشناس و نهی از منکر ادارات کل استان اظهار کرد: شماها بخاطر داشتن خصوصیت هایی برای این جایگاه انتخاب شده اید بنابراین باید منشا اثر باشید و این جز با مشی درست، زبان لین و روی گشاده پژوهشگر نمی توان.

وی با یادآوری در پیش بودن تعطیلات نوروز و ورود مسافران به استان، اظهار کرد: گستردگی کار امر به سرشناس و نهی از منکر به وسعیت بیشتر از ۱.۵ میلیون نفر جمعیت استان و مسافران هست که باید دبیران به شکلی تاثیرگذاری دارا باشند که این دو فریضه الهی در جامعه نهادینه و حاکم گردد.

سردار رجبی گفته بود: در جاهایی برای یک کار تخصصی نیروی تخصصی لازم هست اما در امر به سرشناس و نهی از منکر، همه آدم های مسلمان موظف هستند هر چند برای یادآوری و تذکر باید افرادی باشند که خود عامل به این فریضتین باشد تا بتوانند بر دیگران اثر بگذارند.

وی در ادامه به نهضت امر به سرشناس و نهی از منکر در سپاه و بسیج اشاره نمود و اظهار کرد: سال کنونی در کردستان ۳ هزار و ۵۰۰ نفر برای تحقق این کار فرهنگی مشخص گردیده اند و این غیر از بسیجیانی استن که یک سوم جمعیت کردستان را تشکیل می دهند.

۵ میلیون نفر جمعیت استان و مسافران هست که باید دبیران به شکلی تاثیرگذاری دارا باشند که این دو فریضه الهی در جامعه نهادینه و حاکم گردد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=91561

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.