تاریخ ارسال : ۳۰ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۲۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مبحث جابه جایی امامزاده هاشم(ع) دماوند به صحن علنی مجلس ارجاع داده می گردد

قاسم میرزایی نیکو در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در دماوند گفت: مشکلاتی در منطقه مثل مبحث جابه جایی گاز دماوند به لاریجان وجود دارد که تمام طول چند صد کیلومتری مسیر لوله‌کشی را شخم زده و طبیعت شهرستان دماوند را از بین برده‌ هست.

مبحث جابه جایی امامزاده هاشم با فرمان صالحی امیری بوده هست

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مردم دماوند در این زمینه اعتراضاتی داشتند گفته بود: علاوه بر اینکه اعتراضات مردم به جایی نرسید، به سرعت مبحث جابه جایی امامزاده هاشم(ع) از دماوند به لاریجان را مطرح نمودند که دو مرتبه هم اعتراض مردم و مسئولین را به دنبال داشت.

میرزایی نیکو اضافه کرد: امامزاده هاشم(ع) از مسجد جامع شهرستان دماوند به صورت واضح مشخص است در حالی که فاصله امامزاده هاشم(ع) تا لاریجان حدود ۴۰ کیلومتر و سالیان سال خادمی آن افتخار مردم دماوند بوده هست.

وی با بیان اینکه جابه جایی این امامزاده با فرمان وزیر ارشاد پیشین صالحی امیری داده شده هست گفت: وزرای ارشاد پیشین آقایان مسجد جامعی، صفار هرندی و غیره مخالف این مبحث بوده‌اند و دستوری بر تصویر این مبحث دادند و ما کوشش کردیم تا از وزیر ارشاد فعلی دلیل این امر را سوأل کنیم.

بر طبق سندهای موجود بقعه امامزاده هاشم(ع) مربوط به استان تهران هست

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس با بیان اینکه مسیولیت این مبحث با نمایندگان ولی فقیه در بقاع متبرکه و اوقاف هست اضافه کرد: حیدر مصلحی، نظام‌زاده، دری‌نجف‌آبادی و تمام کسانی که در دوره‌های متفاوت تولیت امامزادگان در اوقاف را برعهده داشتند، نامه‌هایشان موجود هست که این بقعه متبرکه مربوط به استان تهران و در شهرستان دماوند هست.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس در انتهاء افزود: انجام این کار در کمال تأسف شرایط بدی را ایجاد می‌کند و اختلافات قومی و قبیله‌ای و تبعات اجتماعی بدی را ایجاد می‌کند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=83953

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.