تاریخ ارسال : ۱۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت : ۰۰:۲۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

متحد معروف جلاد قانا و ایهود باراک دبیرکل سازمان ملل شد!

شورای امنیت سازمان ملل، «آنتونیو گوترس» که به دوستی با مقامات صهیونیستی معروف است را به عنوان گزینه نهایی برای تصدی دبیرکلی سازمان ملل متحد انتخاب کرده است.

به گزارش شلمچه نیوز، سرانجام شورای امنیت سازمان ملل پس از چند هفته بحث و بررسی نامزد نهایی خود را برای دبیر کلی آینده سازمان ملل معرفی کرد. «آنتونیو مانوئل دی الیویرا گوترس» پرتغالی در جلسه روز چهارشنبه شورای امنیت توانست ۱۲ رای مثبت و سه رای ممتنع به دست بیاورد. پس از آنکه پنج عضو دائم شورای امنیت شامل آمریکا، روسیه، فرانسه، انگلیس و چین، به آنتونیو گوترس رای منفی ندادند، نام او به عنوان گزینه نهایی به مجمع عمومی سازمان ملل فرستاده شد و در روزهای آینده مجمع عمومی به صورت رسمی وی را انتخاب خواهد کرد. فرانسه، انگلیس و آمریکا از انتخاب «گوترس» استقبال کرده‌اند. ۱۰نفر برای سمت دبیرکلی سازمان ملل متحد کاندیدا بودند و پس از پنج دور رای‌گیری و در دور ششم، «گوترس» توانست بر رقیبانش پیروز شود. گوترس پرتغالی قرار است از اول ژانویه(۱۱ دی ماه) به مدت پنج سال جایگزین «بان کی مون» کره‌ای شود.
سازمان ملل که به محلی برای نفوذ قدرت‌های بزرگ و همچنین حمایت از برخی رژیم‌های غیر مشروع تبدیل شده در سال‌های اخیر به ویژه پس از طرفداری بان کی مون دبیر کلی فعلی این سازمان از جنایات عربستان در یمن رسماً تبدیل به بنگاهی اجاره‌ای شده است. در مورد دبیر کل جدید سازمان ملل نیز اطلاعاتی منتشر شده که حکایت از تکرار همین روند دارد. به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، شماری از مسئولان رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با روزنامه عبری زبان «اورشلیم پست» اعلام کردند که «گوترس» یکی از نزدیک‌ترین دوستان شیمون پرز، رئیس‌سابق رژیم صهیونیستی و ایهود باراک، نخست وزیر سابق این رژیم است و در سال ۱۹۹۳ نیز به عنوان دبیرکل حزب سوسیالیست پرتغال به فلسطین اشغالی سفر کرده و با پرز نیز دیدار کرده است. «ماشیه هاریش» وزیر سابق صهیونیستی که قبلا با گوترس دیدار کرده است، می‌گوید که او به جریان چپ گرای تندرو اروپا وابسته نیست و هرگز دیده نشده که علیه رژیم صهیونیستی موضعی اتخاذ کند. «ایهود باراک» نیز در گفت‌وگو با رادیو سراسری رژیم صهیونیستی اظهار داشت که گوترس قبلا کمک‌های زیادی به رژیم صهیونیستی در اتحادیه اروپا و اتحادیه جهانی سوسیالیست‌ها کرده است. گفتنی است، مجامع صهیونیستی به شدت از انتخاب گوترس خوشحال هستند.
درباره گوترس
گوترس ۶۷ ساله پیش از این از سال ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۲ نخست‌وزیر پرتغال و از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۵ در سمت کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان مشغول بوده است. وی کاندید اول مورد علاقه کشورهای غربی است و این درحالی است که بازرسان داخلی سازمان ملل وی را به سوء مدیریت متهم کرده‌اند.

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=26643

برچسب ها:
, , , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.