تاریخ ارسال : ۰۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۳۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

متهم در دادگاه: آدم ربا نیستم

روزنامه ایران نوشت: ۲۵ دی سال ۹۴ مردی به‌نام سیاوش با مراجعه به پلیس شکایت کردکه آدم‌ربایان او را داخل یک کمپ ترک اعتیاد به گروگان گرفتند تا از خانواده‌اش یک میلیارد تومان پول بگیرند.

در پی این شکایت فردی به‌نام اصغر ۴۲ساله شناسایی و دستگیر شد و به اتهام مشارکت در آدم‌ربایی در شعبه دهم دادگاه کیفری تهران که به ریاست قاضی قربان‌زاده و با حضور قاضی غفاری -مستشار دادگاه- تشکیل شده بود تحت محاکمه قرار گرفت.

در آغاز جلسه، قاضی غلامی- نماینده دادستان- متن کیفرخواست را خواند. آنگاه شاکی به تشریح ماجرا پرداخت و گفت: مرد جوانی مقابل خانه‌ام مرا به زور سوار خودرو کرد و به کمپ ترک اعتیاد در کهریزک برد تا از خانواده‌ام پول بگیرد. شب اول، آنها از من تست اعتیاد گرفتند و بعد گفتند قرار است مدت شش ماه مرا در آنجا نگه دارند و من هیچ کاری برای نجاتم نمی‌توانم انجام دهم. ۱۰ روز بعد هم دیدم پسرم برایم لباس و خوراک آورد.

در این هنگام قاضی قربان زاده از شاکی سؤال کرد:«چگونه شما را گروگان گرفته بودند که پسرت به ملاقات آمده است. آیا در آنجا افراد دیگری هم بودند.»مرد پاسخ داد بله در حدود ۵۰نفر بودند…

درادامه این جلسه خانواده شاکی اظهارات متهم را رد کردند.

پس از اظهارات عجیب مرد ثروتمند متهم به پا خاست تا به سؤالات قضات پاسخ دهد. شغلت چه بود؟  من بقال بودم. آیا اتهام آدم‌ربایی را قبول داری؟  نه هرگز. چون من تنها به درخواست خانواده شاکی که از اعتیادش به ستوه آمده بودند، اورا به کمپ بردم. چه کسی از تو خواست او را به کمپ انتقال بدهی؟  همسر و چهار پسر این مرد. چرا از تو خواستند؟  چون از نجات یافتگان اعتیاد بوده‌ام. قبلاً اعتیاد داشتی؟ بله ولی الان ۱۰ سال است که پاک هستم. آیا از این مرد پول خواستی؟ هرگز من ادعای اورا قبول ندارم. در پایان قضات وارد شور شدند تا درباره متهم تصمیم بگیرند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=66805

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.