تاریخ ارسال : ۲۳ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۲۰:۰۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

متیس: برنامه اتمی ایران نگرانی ابدی ماست

متیس: برنامه اتمی ایران نگرانی ابدی ماستبه گزارش شلمچه نیوز به نقل از  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، «، «جیمز متیس»، وزیر دفاع آمریکا و «جوزف دانفورد»، ریاست ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا در نشست کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا حضور یافتند.

جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا در گزارش بودجه نظامی سال ۲۰۱۸ به کمیسیون نیرو‌های مسلح مجلس نمایندگان آمریکا، اعلام نمود وجود بازدارنده هسته‌ای ضروری هست،ارزشمند هست که در این مسیر به سلاح‌های متعارف اعتماد ننماییم.

وی مدعی گردید این کشور به انتهاء دادن به جنگ داخلی سوریه از طریق فرآیند ژنو دارای تعهد هست.

وزیر دفاع آمریکا در این نشست به چالش‌های هسته‌ای پیش روی آمریکا اشاره نمود و اظهار کرد: «با آنکه تغییرات موخر باعث ایجاد تحرکات مثبت شده‌اند، تحریک‌های هسته‌ای کشور کره شمالی صلح و امنیت منطقه را تهدید کرده  و در سازمان ملل، با محکومیت جهانی کشورها رو به رو شده هست.»

»وی در مورد مبحث هسته‌ای ایران نیز مدعی گردید: بلندپروازی‌های هسته‌ای ایران همچنان از نگرانی‌های حل‌نشده ما هست. چون که به هر حال تروریسم هسته‌ای، در سراسر جهان، تهدیدی قابل ملاحظه هست.»

»جیمز متیس  به قانون کاتسا اشاره نمود وخواستار  اختیار صادر کردن معافیت‌های تحریمی ذیل این قانون به دولت ترامپ گردید و اظهار کرد: «رئیس‌جمهور ترامپ روز ۲ آگوست ۲۰۱۷ با امضای کاتسا، آن را به قانون تبدیل  و تحریم‌های تازه ای برای مبارزه با کارهای ایران، روسیه و کشور کره شمالی اعمال کرد. » 

» ژنرال جوزف دانفورد ریاست ستاد مشترک ارتش آمریکانیز در اظهارتی در کمیته نیرو‌های مسلح مجلس نمایندگان آمریکا اظهار کرد: ایران به نفوذ خود در خاورمیانه ادامه می‌دهد.

جوزف دانفورد هم اظهار کرد: «ایران به گسترش نفوذ مخرب و تهدید آزادی رفت و آمد در منطقه خاورمیانه (غرب آسیا) ادامه می‌دهد. »

»جیمز متیس در مورد راهبرد آمریکا در سوریه اظهار کرد: «درباره سوریه، هم دولت اوباما و هم دولت فعلی اعلام نمودند که نقش ما در این کشور شکست داعش هست وبه جنگ داخلی این کشور کاری نخواهیم داشت.»

»

 » متیس پس از آن در مورد راهبرد کشورش در سوریه این توضیحات را عرضه کرد: «اول از همه، ما به اینکه جنگ سوریه را از طریق روند ژنو انتهاء دهیم دارای تعهد هستیم. » 

»

 » جیمز متیس در جواب به سؤال یک قانونگذار آمریکایی در مورد قصد دولت ترامپ برای اقدام نظامی در سوریه به دستاویز واقع شدن حمله شیمیایی مدعایی در این کشور اظهار کرد: «نمی‌خواهم به جزئیات تصمیم احتمالی فرمانده کل قوا (رئیس‌جمهور) در جواب به این حمله [شیمیایی] پرداخت کنم.»

»او در ادامه حمله شیمیایی مدعایی در منطقه «دوما» در سوریه را «کاملاً غیرقابل توجیه» قرائت کرد، اما اظهار کرد: «چندین مورد از این حمله های [شیمیایی] در سوریه اتفاق افتاده‌اند. در حالتی که مشابه دفعه قبل تصمیم به اقدام نظامی در سوریه در جواب به این حمله شیمیایی دریافت کنیم کنگره را از این مبحث باخبر خواهیم کرد.»

..


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=95598

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.