تاریخ ارسال : ۲۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۵۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مجتمع هلال احمر«قلعه سین»در آستانه تخریب/مسئولین پاس کاری می کنند

خبرگزاری مهر – گروه استان ها؛ الهه آهنگر: مجتمع تعلیمی، فرهنگی و ورزشی هلال احمر در دهاتی «قلعه سین» من جمله مجتمع هایی هست، که مورد بکارگیری های بسیاری در شهرستان های پیشوا و ورامین قرار می گیرد.

این در حالی هست، که سرانه ورزشی استان تهران ۴۳ سانتی متر مربع بوده و از تاکید استاندار تهران در عزیمت سوم آبان ماه خود به شهرستان پیشوا، مبنی بر انجام اموری اقدامی در جهت ارتقاء سرانه ورزشی شهرستان پیشوا تاکنون یک ماه نمی گذرد، که مجتمع  تعلیمی، فرهنگی و ورزشی هلال احمر در «قلعه سین» نیز در آستانه تخریب قرار می گیرد.

خطرات زلزله، سیل، فرونشست زمین و سیلاب های متفاوت در ورامین و پیشوا وجود دارد

مدیرکل جمعیت هلال احمر استان تهران در این خصوص به خبرنگار مهر اظهار کرد: این زمین ها در سنوات سابق، از مسیر هیات ۷ نفره به جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران ایران و استان تهران واگذار شده و تشریفات قانونی آن نیز انجام شده هست و طبق آن واگذاری اولیه در سال های سابق بر روی این زمین ها مجتمع های اداری، سوله امدادی حفظ اقلام ۲۲ گانه و امکانات ورزشی ایجاد شده هست.

مدعیان درخواست اجرت المثل نیز از هلال احمر داشته اند

کتابدار با اظهار این که در مجتمع فرهنگی، ورزشی، تعلیمی هلال احمر قلعه سین اموری تعلیم عمومی برای خود امدادی عرضه می شده هست، اظهار کرد: امیدواریم با دقت استاندار تهران و رییس کل دادگستری استان تهران و مقامات جایی، این مشکل به مسیری حل گردد واین مشکل که حدودا ۲ الی ۳ سال هست، ایجاد و سبب عدم بکارگیری از این مجتمع و تخریب مجتمع هایی که با میلیون ها تومان بودجه جمعیت هلال احمرشده هست، مرتفع گردد.

وی اضافه کرد: اخیرا دسترسی هلال احمر به  این مکان را قطع کردند و امروز جمعیت هلال احمر به عنوان یک جمعیت خیریه غیرانتفاعی و امداد رسانی به انبار و مجتمع های اداری در این مرکز محدود شده هست.

مدیرکل جمعیت هلال احمر استان تهران اظهار کرد: البته حکم قلع و قمع برای این مکان داده نشده و حکم خلع ید داده شده هست و اخیرا مدعیان درخواست اجرت المثل نیز کرده اند و ادعا کننده گردیدند، که هلال احمر در ۲۰ سال سابق و یا هر سالی که سابق اجاره پرداخت کند، که این نا عدالتی مضاعف به  هلال احمر هست، به چه علت که هلال احمر زمین را به صورت عدوانی و غیر مجاز تصاحب نکرده هست، هیات های قانونی ۷ نفره که مرجع واگذاری زمین به دستگاه ها هست، زمین را به هلال احمر واگذار کرده اند و امیدوارم این مبحث به طور شایستهی اداره و حل و فصل گردد.

هلال احمر ورامین از مجتمع «قلعه سین» بهره برداری می کرده است

در این شرایط، مدیران جایی وظیفه را گردن دیگری انداخته و از زیر بار آن شانه تهی می کنند، فرماندار پیشوا، که این مجتمع از نظر تقسیمات کشوری در حوزه شهرستان تحت اداره وی واقع هست، در صحبت با خبرنگار مهر در این شرایط، مدیران جایی وظیفه را گردن دیگری انداخته و از زیر بار آن شانه تهی می کنند، فرماندار پیشوا، که این مجتمع از نظر تقسیمات کشوری در حوزه شهرستان تحت اداره وی واقع هست، در صحبت با خبرنگار مهر اظهار داشت: هلال احمر ورامین از این مجتمع بهره برداری می کرده هست و به همین سبب ورامین ضروری هست دنبال کننده برطرف مشکل باشد.

محمد کرم محمدی اضافه کرد: صحیح هست، که این مجتمع در حوزه شهرستان پیشوا واقع هست، ولی به طور کلی این مجتمع مربوط با ورامین هست.

روستای «قلعه سین» از توابع شهرستان پیشوا است

این سخنان در حالی صورت می گیرد، که ابوالقاسم مرادطلب، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ورامین در صحبت با خبرنگار مهر این سخنان در حالی صورت می گیرد، که ابوالقاسم مرادطلب، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ورامین در صحبت با خبرنگار مهر اظهار داشت: پرونده هلال احمر «قلعه سین» در محاکم قضایی پیشوا مورد رسیدگی قرار گرفته هست.

فرماندار ورامین نیز با تایید همین مطلب، به خبرنگار مهر فرماندار ورامین نیز با تایید همین مطلب، به خبرنگار مهر اظهار کرد: این مجتمع در حوزه استحفاظی ورامین نیست و ضروری هست از طریق دستگاه  های متولی در شهرستان پیشوا مورد سراغ گرفتن قرار گیرد.

وعده رییس هلال احمر پس از ۳۰ ماه بر زمین مانده است

سید حسین نقوی حسینی، نماینده مردم شهرستان های ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی در تاریخ اول اردیبهشت ۱۳۹۴ در صحبت با خبرنگار مهر سید حسین نقوی حسینی، نماینده مردم شهرستان های ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی در تاریخ اول اردیبهشت ۱۳۹۴ در صحبت با خبرنگار مهر از نشست با رییس جمعیت هلال احمر زمان و بررسی و بررسی مشکل هلال احمر دهاتی «قلعه سین» خبر داده و افزوده بود: رئیس جمعیت هلال احمر کشور دفتر حقوقی خود را مأمور کرد که خرج زمین مجتمع فرهنگی ورزشی هلال احمر را کارشناسی کرده و آن را به صاحب پرداخت کند تا مسئله های ای برای بکارگیری از این مکان صورت نگیرد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=74558

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.