تاریخ ارسال : ۰۵ بهمن ۱۳۹۴ ساعت : ۰۱:۱۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مجری انتخابات اسفند ۹۴ بی‌طرف نیست!

  اظهارات مداخله‌جویانه حسن روحانی درباره انتخابات ۷ اسفند و ابراز علنی تمایل او به شکل‌گیری مجلسی با گرایشات نزدیک به دولت باعث ایجاد نگرانی‌هایی درباره رفتار دولت در انتخابات ۷ اسفند شده است. 
به گزارش شلمچه نیوز، کارشناسان معتقدند اظهارات روحانی و نیز اظهارات برخی استانداران، می‌تواند یک نگرانی جدی درباره سلامت انتخابات آتی ایجاد کند. در همین راستا تعدادی از نمایندگان نامه‌ای به شورای نگهبان نوشتند تا نسبت به این موضوع یعنی سلامت انتخابات تدابیر ویژه‌ای در نظر گیرد.۲۱ نماینده مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به شورای نگهبان با اشاره به اظهارات اخیر رئیس‌جمهور تصریح کردند بیم آن می‌رود دولت یازدهم با این فرمان انتخاباتی آقای روحانی، به دنبال یکدست کردن ۲ قوه مجریه و مقننه و تلاش برای ایجاد مجلسی دولت‌ساخته و مطیع برآید. این نمایندگان با اشاره به اعمال فشارهای انتخاباتی، خواستار واکنش صحیح این شورا شدند. متن این نامه به شرح زیر است:

بسمه تعالی
اعضای محترم شورای نگهبان(حفظهم‌الله)
با سلام و احترام و تحیّت
اظهارات اخیر رئیس‌جمهور محترم در جمع استانداران و فرمانداران مبنی بر تمایل ایشان برای ورود یک جریان سیاسی (معتدلین) به مجلس دهم، موجی از نگرانی و حیرت را بین نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و نیز کاندیداهای امیدوار به بی‌طرفی مجری انتخابات، برانگیخته است. شاید برای اولین بار است که رئیس‌جمهور (به عنوان عالی‌ترین مقام دستگاه اجرایی انتخابات) با این صراحت از تمایل خویش برای ورود جریان سیاسی حامی خود به مجلس، سخن به میان می‌آورد و جالب اینکه این تمایل را در جمع مجریان انتخابات بیان می‌دارد. بیم آن می‌رود که دولت یازدهم با این فرمان انتخاباتی آقای روحانی، به دنبال یکدست کردن ۲ قوه مجریه و مقننه و تلاش برای ایجاد مجلسی دولت‌ساخته و مطیع برآید که با اصل تفکیک قوای مصرح در قانون اساسی و نیز بیانات روشن مقام معظم رهبری مبنی بر عدم دخالت دولت در انتخابات مغایرت دارد. ما برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی از شورای محترم نگهبان به‌عنوان نهاد پیش‌بینی شده در قانون اساسی برای نظارت بر انتخابات مجلس استدعا داریم در برابر این عزم خلاف قانون مجری انتخابات، واکنش مناسب نشان داده و دولت و کارگزاران دولتی را ملزم به رعایت بی‌طرفی در انتخابات مجلس شورای اسلامی نماید، چرا که در غیر این صورت برگزاری انتخابات توسط دولتی که رئیس آن پیشاپیش با صراحت اعلام کرده است می‌خواهد جریان سیاسی طرفدار خود را در انتخابات پیروز ببیند، معنایی نخواهد داشت.
والسلام

 

وطن امروز


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=10026

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.