تاریخ ارسال : ۲۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۳:۳۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مجلس در قضیه برجام جزیره منفصل از نظام نیست

علاءالدین بروجردی ریاست کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به کارهای مجلس در مقابل بدعهدی‌های ایالات متحده در برجام، اظهار کرد: مجلس در چارچوب قواعد موجود در نظام عمل می‌کند و  هیچ‌گاه جزیره منفصل از کلیت نظام نبوده هست.

بیشتر بخوانید:تکرار برجام در حوزه‌های دیگر منتج به برنامه‌ی نفت در مقابل غذا می‌شود

نماینده مردم بروجرد در مجلس اهتمام کرد: مجموعه ساختار اجرایی و تصمیم‌گیری در مورد برجام و تغییرات و پس از ان کاملاً تشریح شده هست و  مجلس نیز مباحث مرتبط به توافق هسته‌ای را کاوش می‌کند.

رئیس کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی با تاکید براینکه وضع کشور قابل قیاس با وضع پیش از برجام نیست، افزود:  پیش از برجام  6 قطع‌نامه ضد ایرانی در شورای امنیت سازمان ملل ضد کشورمان  تصویب شده بود و تحریم‌‌های ظالمانه‌ای ذیل همین قطع‌نامه ضد کشورمان اعمال می‌شد که امروز این اتفاق دیگر وجود ندارد.

بروجردی با اظهار اینکه امروز شرایطی فراهم شده هست که دبیرکل سازمان ملل هم  متعرض ایالات متحده هست، دنبال کرد:  دبیر کل سازمان ملل صراحتاً اعلام کرده جمهوری اسلامی نقض برجام نداشته و این تو دهنی محکمی به ایالات متحدهی هست که مدعی نقض برجام از سوی ایران بود.

رئیس کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با اشاره به تصمیم‌گیری‌های شورای عالی امنیت‌ملی در مورد نقض برجام از سوی ایالات متحده، اظهار کرد: شورای عالی امنیت‌ملی و هیئت‌نظارت تصمیم‌گیری ویژه‌ای در این زمینه داشته‌اند که نمونه‌ اجرایی شدن آنان را امروز در موضع‌گیری‌های ضد آمریکایی  اتحادیه اروپا، دبیرکل سازمان ملل و ریاست آژانس بین‌المللی انرژی هسته ای می‌توان دید.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=78851

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.