تاریخ ارسال : ۱۱ آذر ۱۳۹۴ ساعت : ۱۷:۰۱ 3 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مجلس دهم برای ساروی ها چگونه خواهد بود؟

اتفاقات زیادی تا انتخابات روی خواهد داد و چه بسا باعث شاهد یارگیری های انتخاباتی غافلیگرانه ای در آینده باشیم. ساری از نظر جغرافی و قومیتی و به لحاظ سیاسی دارای اهمیت است و هر کدام آن در تعیین سرنوشت انتخابات نقش اساس خواهد داشت.

به گزارش شلمچه نیوز، مهندس یوسف نژاد نماینده ۲ دوره مردم شریف ساری در مجلس شورای اسلامی و معاون وزیر اقتصاد دولت یازدهم که برای نامزدی انتخابات مجلس دهم از سمت خود استعفا دادند. وی در سن جوانی شهردار ساری و سرپرست فرمانداری را در کارنامه اش دارد.

یوسف نژاد که هم اکنون ۵۶ بهار را گذراند در پی تسخیر یکی از کرسی های مجلس را دارد و او که اصلاح طلب است اما رفتار او باعث شده تا خیلی از اصولگراها را هم جذب کند و مخصوصا در ایام فتنه ۸۸ مواضع عاقلانه ای را گرفته بود.

۱۳۹۲۰۷۰۴۱۳۰۳۴۶۹۱۳۱۲۵۰۵۷۴

نماینده سابق ساری را می شود محافظه کار هم دانست چرا که در مسائل جناحی بر خلاف سیاسیون بیشتر دیده نمی شود و به راحتی از کنار آنها عبور می کند.

 

مهندس یوسف نژاد خیلی باهوش و زیرک است و به خوبی در تصمیمات مسائل مربوط به شهرستان و استان خود، ورود نمی کند و بیشتر در پشت پرده می ماند. شاید خیلی از تصمیمات کلان استان از جمله تغییر مدیران مازندران را یوسف نژاد نقش اساسی داشته است اما کمتر کسی به آن پی برده باشد! شاید به گمان بعضی از اصولگراها اگر یوسف نژاد به مجلس برود بهتر از اصلاح طلبان دیگر باشد و با این دیدگاه او رأی اصولگرایان شهرش را هم در سبد خود دارد.

حضور یوسف نژاد در انتخابات مجلس دهم در ساری، دامادی نماینده فعلی هم دچار مشکل می شود و هر چقدر یوسف نژاد در جناح سیاسی مشخصی ثبات دارد اما دامادی برخلاف او تزلزل نشان داده است. دامادی در دوره قبل با پرچم پایداری و یا اصولگرایی به مجلس رفت اما این دوره شنیده می شود وی در حال رایزنی با طیف دولت است.

۲۴۳۲۰۵_۴۶۹

مهندس دامادی با پیشنه مرحوم پدرش توانست به مجلس برود و در کارنامه دامادی ۳۶ ساله رییس هیأت والیبال ساری و عضو شورای اسلامی شهر ساری دیده می شود. دامادی دانش آموخته دانشکده نوشیروانی بابل است.

یکی دیگر از نامزدهای احتمالی شهرستان ساری که با چراغ خاموش فعالیت می کند محمدعلی امیری است که این روزها بر سر زبان ها افتاد و انتظار می رود تا انتخابات ۷ اسفند خیلی از رقبا را اذیت کند چراکه امیری یک چهره فرهنگی است و همواره فرهنگیان جامعه در انتخابات نقش مهمی دارند و اگر محمدعلی امیری بتواند حداکثر فرهنگیان جامعه ساروی ها را همراه کند می تواند زنگ خطر را برای دیگر کاندیداهای این شهرستان به صدا در آورد.

IMG11082545

امیری در کارنامه اش مدیر کلی آموزش و پرورش مازندران و همچنین مدیرکل یکی از بخش های حساس وزارت آموزش و پرورش را دارد و در زمان تصدی مدیریت فرهنگی دستاوردهای قابل توجه ای داشته است.

امیری از نظر اخلاقی فردی شناخته شده ای محسوب می شود و خیلی از مدیران آموزش و پرورشی وی را در مدیریت و اخلاق برجسته می دانند. او اصولگرا است ولی چهره معتدل که در مسائل سیاسی کمتر دیده شده است معمولا مدیران کشور به لحاظ سیاسی و جناح بندی های معمول انتخاب می شوند اما محمدعلی امیری با اتکا به اخلاق و تجارب به جایگاه مدیریت نائل آمد.

در هفته های آینده خیلی از چهره های مطرح استانی و کشوری به حمایت امیری اعلام موضع خواهند کرد و آنچه از ساری شنیده می شود رفتار اخلاقی انتخاباتی او هم به نوعی وارد مرحله جدیدی از انتخابات شده است.

یکی نامزدهای احتمالی ساروی ها مشغول فعالیت است دیگر نماینده ساری یعنی شجاعی است و سیدرمضان شجاعی کیاسری نفر اصلی اصولگرایان ساری و استان و حتی کشور است.

۲۵۸۸_orig

شجاعی ۵۲ ساله هم ۲ دوره نماینده مجلس و مشاور عالی سازمان صدا و سیما، مدرس دانشگاه، رئیس سازمان صدا و سیمای مرکز مازندران را در کارنامه اش دارد و  اختمالا اصولگرایان ساروی گزینه اولشان او خواهد بود و شجاعی هم متل یوسف نژاد چهره ای کشوری و ملی به حساب می آید.

اگرچه شاید این اظهار نظر خیلی زود باشد اما به نظر می آید مجلس دهم برای ساروی ها ۲ چهره متفاوت سیاسی که هر دوی آنها خیلی اختلافی با هم نداشته باشند بتوانند آرای انتخابات ۷ اسفند ۹۴ را کسب کنند.

در ساری چهره های شناخته زیادی حضور خواهد داشت اما اتفاقات زیادی تا انتخابات روی خواهد داد و چه بسا باعث شاهد یارگیری های انتخاباتی غافلیگرانه ای در آینده باشیم. ساری از نظر جغرافی و قومیتی و به لحاظ سیاسی دارای اهمیت است و هر کدام آن در تعیین سرنوشت انتخابات نقش اساس خواهد داشت.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=6612

 • سید ساری ۱۳۹۴-۰۹-۱۱ - ۲۳:۵۴ - پاسخ دادن

  سلام بنده هم به گزینه سوم شما اقای امیری نظرم نزدیکتره
  از نظر اخلاقی ایشون ر و می پسندم
  ان شالله د ر هفت اسفند پیروز با شند

 • حسين ۱۳۹۴-۰۹-۱۲ - ۰۱:۱۵ - پاسخ دادن

  اقای امیری از دیکر کاندیداها اصلح تر هستند.

 • مياندرودي ۱۳۹۴-۰۹-۱۲ - ۰۱:۱۸ - پاسخ دادن

  رای مردم میاندرود با جناب اقای محمدعلی امیری خواهد بود.

 • دیدگاه شما

  معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.