تاریخ ارسال : ۱۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت : ۱۲:۱۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مجلس موضوع گنجاندن اسناد لانه جاسوسی در کتب درسی را پیگیری می‌کند

محمد قمی، نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی در رابطه با تغییر محتوای کتاب‌های درسی و درج اسناد به دست آمدن از لانه جاسوسی در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو گفت: با توجه به تغییر بینش و نیازهای دانش آموزان و دانشجویان و همچنین تحول در فضای جهانی لازم است که تغییراتی اساسی در محتوای کتاب‌های درسی مدارس و دانشگاه‌ها به وجود آید و این نقدی است که من پیش از این مطرح کرده بودم. ما در حال حاضر با مسائل جدیدی مانند محیط زیست روبرو هستیم که توجه به آن برای رفع مشکلات باید از داخل مدارس شروع شود.

 

وی ادامه داد: همچنین در بحث مسائلی مانند مبازره با استکبار و شعار مرگ بر آمریکا که از ابتدای پیروزی انقلاب در کشور مطرح بود، دانش‌آموز و دانشجوی ما باید با مطالعه مستنداتی که از لانه جاسوسی به دست آمده است، علت چنین رویکردی را درک کند. ریشه یابی موضوع مقابله با آمریکا نیازمند مدارکی است تا نسل جوان ما عمیق تر با آن برخورد کند.

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات خاطر نشان کرد: تحول در مباحث استکبارستیزی کتب درسی نیز از دیگر مسائلی است که به فراخور دسترسی دانش آموزان و دانشجویان به وسایل ارتباطی و اطلاعات گسترده‌ای که در فضاهای مجازی منتشر می‌شود، باید در دستور کار قرار گیرد.

 

قمی در رابطه با برنامه کمیسیون آموزش و تحقیقات در این رابطه اظهار داشت: کمیسیون به طور خاص برای اسناد لانه جاسوسی برنامه‌ای هنوز ندارد. اما به طور قطع پس از تاکید مقام معظم رهبری این موضوع در دستور کار قرار می‌گیرد. زیرا مردم انتظار دارند مجلس زودتر از هر نهادی به رهنمودها و ندای رهبری واکنش نشان دهد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=28938

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.