تاریخ ارسال : ۲۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت : ۰۹:۰۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مجلس نگاه جامع به قانون مبارزه با موادمخدر داشته باشد

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه فضای مجازی خبرگزاری دانشجو، علی علیزاده مدیرکل حقوقی و امور مجلس ستاد مبارزه با موادمخدر در مورد نظر ستاد مبارزه با موادمخدر پیرامون اصلاح قانون مبارزه و تعدیل مجازات اعدام گفت: مجلس مدتی قبل طرح یک فوریتی تعدیل مجازات اعدام را با بیش از ۱۰۰ امضا به تصویب رساند.

  وی افزود: بر این اساس ظرف یکی دو هفته آینده کمیسیون حقوقی مجلس باید طرح خود را به صحن ارائه دهد.

 

  مدیرکل حقوقی ستاد مبارزه با موادمخدر ادامه داد: امروز این موضوع مطرح است که اصلاح قانون مبارزه با موادمخدر توسط اندیشمندان و دستگاه‌های اجرایی در دستور کار قرار گیرد، اما پرداختن به این موضوع بدون توجه به دستاوردها و یافته‌های علمی نه تنها به مبارزه با موادمخدر کمک نخواهد کرد، بلکه ساختار مبارزه را با مشکل مواجه می کند.

 

  وی تأکید کرد: گرچه اصلاح قانون در دستور کار قرار گرفته اما برشی نگاه کردن و پرداختن به بخشی از این مجازات های در واقع فرآیند نامطلوبی را در مبارزه با موادمخدر خواهد داشت.

 

  علیزاده با بیان اینکه تعدیل مجازات اعدام و عدم توجه به بندهای ۴، ۵ و ۸ قانون مبارزه با موادمخدر و الحاقیات آن مشکلاتی را ایجاد می‌کند ، افزود: اگر مجلس نگاه کارشناسان، دستگاه اجرایی و تجربیات حقوقی و قضایی را لحاظ نکند، تعدیل مجازات اعدام کمکی به مبارزه نکرده و آن را دچار چالش می کند.

 

  وی ادامه داد: پیشنهاد ما این است که مجلس نگاه جامع به قانون مبارزه با موادمخدر داشته باشد و همه فرآیند آن را مدنظر قرار دهد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=34554

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.