تاریخ ارسال : ۲۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۴۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مجمع با عضویت پیروان ادیان الهی مخالفت است؟

شما بعنوان رد کننده مشکلات این طرح را در چه می بینید؟!

در اصل ١٠۵ قانون اساسی آمده که تصمیم گیری ‎های شوراهای اسلامی شهر و دهات باید در حوزه اسلامی باشد و نباید با اسلام و قانون در تغایر باشد. وقتی کسی به شورا رفته و تصمیم گیری و قانونگذاری می کند، باید نسبت به مسائل اسلامی مالک تشخیص باشد.

نمایندگان اقلیت های دینی در مجلس از دین شان بیرون شده اند؟! این اشخاص چه طور به مباحث اسلامی آشنایی دارند و تشخیص می دهند؟!

آنان چه طور می توانند در مجلس عضویت داشته باشند؟!

آ آنان می توانند از حقوق هم کیشان خود دفاع کنند.

در شوراهای شهرهای بزرگ دیگر بعضا این نسبت به همان حدود یک بیستم نیز می رسد!

مرتبط به تمام کشور هست و فکر می کنم با این حساب تعادل نظام قانونگذاری اسلامی به هم می خورد. چراکه روح قانون اساسی ما در حوزه شورا، در حوزه قانونگذاری در مجلس و هرجا که بحث قانون مطرح هست، بحث قانون اسلامی هست. به دیدگاه ما یک فرد غیرمسلمان می تواند فرماندار یا استاندار و درمجموع مجری قانون باشد اما در قانونگذاری چون از قانون اسلام بی خبر هست، نمی تواند. چرا که نمی ‎تواند از اسلام دفاع کند.

آینده این طرح را با توجه به تصویب در مجلس چه طور می بینید؟!

این طرح برای اصلاح به مجلس باز می شود که قاعدتا مجلس هم بر دیدگاه خود پافشاری می کند.

مجمع تشخیص نیز الزامی ندارد، هرچه شورای نگهبان رد کرد را تایید کند. مگر کشور ما اسلامی نیست؟! مگر مبنای قانونگذاری ما اسلامی نیست؟! آیا می خواهیم این فرد را بصورت نمایشی برای آن صندلی انتخاب کنیم یا قرار هست تقنین کند؟! شما می گویید در مجلس چرا این اتفاق افتاده است؟! بله در مجلس این اشخاص در برابر ٢٩٠ مسلمان به سر می برند و در این شرایط منحصرا می توانند از شرع خود دفاع کنند اما در شوراهای کوچک که شورا ٣ عضو دارد، چه طور می توان حکم اسلام را اجرا کرد؟

با توجه به گفت وگو های شما این شائبه به وجود می آید که حضور نمایندگان اقلیت های دینی در مجلس نمایشی است!

مگر کشور ما اسلامی نیست؟! مگر مبنای قانونگذاری ما اسلامی نیست؟! آیا می خواهیم این فرد را بصورت نمایشی برای آن صندلی انتخاب کنیم یا قرار هست تقنین کند؟! شما می گویید در مجلس چرا این اتفاق افتاده است؟! بله در مجلس این اشخاص در برابر ٢٩٠ مسلمان به سر می برند و در این شرایط منحصرا می توانند از شرع خود دفاع کنند اما در شوراهای کوچک که شورا ٣ عضو دارد، چه طور می توان حکم اسلام را اجرا کرد؟خیر. ما نیز در مجلس قانونی مغایر با شرع این عزیزان تصویب نمی کنیم.

اگر آنان نیز بگویند که ما خلاف شرع اسلام قانونگذاری نمی کنیم کفایت می کند؟!

آآنها هم طبق شرع خود اقدام می کنند. اما زمانی که از شرع اسلام آگاهی ندارند، چه طور می توانند این مدعا را داشته باشند؟

آآنها در مجلس به سر می برند که نمایندگان مسلمان خلاف شرع آنان تصمیم گیری نداشته باشند. ما نمی گوییم برخلاف شرع آنان اقدامی نمی کنیم. می گوییم آنان به سر می برند که نگذارند برخلاف شرع شان اقدامی انجام دهیم.

موضوع قانونگذاری در مجلس متمایز هست. شورای نگهبان بر عملکرد مجلس و نمایندگان نظارت دارد اما بر شورای شهر نظارتی وجود ندارد. ک کمیته تطبیق، استانداری، فرماندار و قاضی صرفا وسیله نظارتی بر تصمیمات شورای شهر هست.

خیر این اشخاص نمی توانند جایگزین شورای نگهبان باشند. ما نمی گوییم اقلیت های دینی از کشور بروند یا مسوولیت نداشته باشند؛ بلکه می گوییم این اشخاص می توانند مجری قانون باشند، نه موسس و قانونگذار.

ممکن هست مجمع تشخیص مصلحت نظام با این طرح موافقت کند؟!


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=78771

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.