تاریخ ارسال : ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۲۰:۳۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مجمع نمایندگان مرکزی بر افزایش بودجه استان در سال آتی تاکید دارند

علی اکبر کریمی در اظهار کرد و گو با خبرنگار مهر در حاشیه برپایی نشست مجمع نمایندگان استان مرکزی با ریاست مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: علی رغم افزایش بودجه های استانی و با دقت به عقب افتادگی های گردیدید استان مرکزی در میان استان های کشور از نظر بودجه ای طی سال های سابق، اعتبارات بودجه ای استان مرکزی احتیاج به قوی کردن دارند و در نشست امروز(سه شنبه) نیز بر این مبحث تاکید گردید.

وی اضافه کرد: سال سابق از مکان درآمدهای نفتی به میزان سه درصد به بودجه های استانی اضافه گردید، ولی در این میان رشد کمتری نصیب بودجه و اعتبارات استان مرکزی گردید و عمده رشد و افزایش به استان های نفت خیز کشور اختصاص گرفت.

کریمی دنبال کرد: در مجموع اعتبارات استان مرکزی حدود ۴۳ درصد افزایش پیدا کرد که با دقت به عقب افتادگی هایی که از ادوار سابق دربردارنده حال استان مرکزی شده بود، قدر چشمگیری نبود.

نماینده اراک، خنداب و کمیجان در مجلس اظهار داشت: بر همین مبنا در این نشست از ریاست مجلس شورای اسلامی خواستیم تا سراغ گرفتن های مجمع نمایندگان استان مرکزی برای حل این مشکل را در بودجه سال آینده مورد پشتیبانی قرار دهد.

کریمی خاطرنشان ساخت: در مورد وضع سودی استان نیز در فعلی ظرفیت های استان مرکزی دلیل شده که ظرفیت بالایی سود من جمله حدود ۱۷۰۰ میلیارد تومان درآمدهای استانی و ۱۳۰۰ میلیارد تومان درآمدهای ملی اکتساب کند که مجموع این دو عدد، عدد قابل دقتی را تشکیل می دهد.

نماینده اراک، خنداب و کمیجان در مجلس اقرار داشت: از دیگر موضوعات مطرح شده امکان بهره مندی استان از سود اضافی در بودجه سال جاری هست، تا استان هایی مانند مرکزی که درآمدهای بالایی دارند از سود اضافی خود بهره مند گردد و انگیزه برای اکتساب سود زیادتر و تولید برخوردار باشند.

کریمی اضافه کرد: علاوه بر این در مورد افزایش شمار نمایندگان استان نیز با ریاست مجلس سخنی داشتیم و ایده ما افزودن دو نماینده به مجمع نمایندگان استان مرکزی بود که اولویت اول وجود یک نماینده مستقل برای شهرستان کمیجان و خنداب و نماینده دیگری نیز برای حوزه های دیگر استان هست.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=74428

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.