تاریخ ارسال : ۲۳ تیر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۳:۵۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مجموعه تلویزیونی “۱۰۰۳” با قاسم عرب در نقظه صفر مرزی ایران و ترکیه +تصاویر

“۱۰۰۳” مستندی از رشادت ها و ایثار نیروهای هنگ مرزی ارومیه است که به سفارش اداره کل امور هنری و مناسبت های معاونت اجتماعی ناجا به کارگردانی قاسم عرب در نقطه مرز ایران و ترکیه در استان آذربایجان غربی، شهرستان ارومیه در حال تولید است.

به گزارش شلمچه نیوز، قاسم عرب کارگردان “۱۰۰۳”  از جزییات این مستند می گوید : از زمستان سال گذشته طبق پیشنهاد اداره کل امور هنری و مناسبت های معاونت اجتماعی ناجا درباره ساخت مستندی از شهدای معظم و رشادت ها و اقتدار و آمادگی نیروی انتظامی که بعد از تحقیقات و بررسی های اولیه، بهار سال جاری مذاکرات به نتیجه رسید و از اوایل خرداد ماه مرحله پیش تولید این مستند با انتخاب پرداخت به نیروی هنگ مرزی ارومیه ناجا آغاز شد.

عرب در ادامه افزود: پس از مراحل تحقیقات و نظر سنجی های متفاوت، پیش تولید مستند “۱۰۰۳” به اتمام رسید و از ابتدای تیر ماه وارد مرحله تولید شد و انشاالله طی هفته جاری به اتمام خواهد رسید.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: این مستند بخشی از مجموعه مستند ره پویان آرامش با موضوع شهدا نیرو انتظامی می باشد.

کارگردان این مجموعه علت پرداختن به این موضوع را اینگونه شرح داد: مرزبانان جسور جمهوری اسلامی همواره مخلصانه و بی ادعا به دور از حاشیه، ضامن امنیت مردم وخدمتگزار ملت شریف ایران بوده و هستند، این خلوص و بی ادعایی ایشان باعث شده تا زحمات این عزیزان کمتر مورد توجه قرار بگیرد. تا آنجا که در مراسم افطاری ۲۸ خرداد ماه سال جاری مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به این موضوع اینگونه اشاره کرد بخش مهمی از امنیت امروز مربوط به مدافعان حرم است و بخش دیگر امنیت مان مربوط به مرزداران ما است و شهدای مرزی ما مظلومندو این طفلک‌ها دیده هم نمی‌شوند و بهتر است مردم بدانند که این‌ها چقدر دارند به مردم خدمت می‌کنند. خدمت که فقط آب و نان نیست؛ بالاتر از آن، امنیت است.

این کارگردان ارزشی در پایان ضمن تشکر و قدردانی از زحمات و همکاری پرسنل هنگ مرزی ارومیه به خصوص سرهنگ علی علیپور فرمانده هنگ مرزی ارومیه، سروان مهدی بدری مدیر اجتماعی هنگ مرزی ارومیه، سروان جعفر اکبری و ستوان ولی زاده نماینده انتظامی و ضمن عرض تسلیت و تبریک به خانواده شهید فیروزی و شهید فرحی ابراز امیدواری کرد مجموعه “۱۰۰۳” بتواند بخش کوچکی از ایثار و رشادت ها و اقتدار مرزبانان غیور و مدافعان عزت و شرف جمهوری اسلامی را به آگاهی مردم برساند.

اشاره می شود سرگرد هاشم سیار ثابت، رییس دایره هنری ره پویان آرامش هم در باره ساخت مستند گفت:  این مجموعه با نظر سردار منتظر المهدی معاون فرهنگی و اجتماعی ناجا و سرهنگ مهدی یارندی مدیر کل اداره هنری ناجا با هدف ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت و همچنین معرفی شهدای نیروی انتظامی از سال ۱۳۹۰ شروع شده است.
سرگرد سیار ثابت افزود: این مجموعه از شبکه دوم و سوم سیما پخش خواهد شد.

 

عوامل تولید مجموعه “۱۰۰۳” به شرح زیر است:

کارگردان: قاسم عرب
مدیر برنامه ریزی و دستیار یک کارگردان: کامران تهرانی
دستیار برنامه ریزی و صحنه: کوشا نیا بلوچ
منشی صحنه: سجاد خاویی
تصویر بردار: آرمان ژاله دوست
تولید: محمد سجادیان
مجری و بازیگر و مسئول هماهنگی تولید: محمد رضا هدایت
نور پرداز: آرمان ژاله دوست
صدا بردار: کوشا نیا بلوچ
کارشناس مرزبانی: سروان مهدی بدری
مشاور مرزی: جناب سرهنگ علی

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=56570

برچسب ها:
, , , , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.