تاریخ ارسال : ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۵۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مجید انصاری: روحانی عقب نشینی نکرده هست

روزنامه آرمان: ارتباط اصلاح‌طلبان با مقام معظم رهبری سوژه ای هست که از گذشته تا به حال مورد تاکید بزرگان این جریان سیاسی بوده هست. اصلاح‌طلبان برای اینکه بتوانند کنش فعال و مثبتی را در ساختارهای نظام دارا باشند، باید بتوانند ارتباطات مفید موثری را با مقام معظم رهبری ایجاد کنند و از رهنمودهای وی استفاده نمایند. اگر چه قبل از این تا مدتی اسحاق جهانگیری معاون اول ریاست جمهور رابط میان اصلاح‌طلبان و مقام معظم رهبری بود اما گویی این ارتباط کاهش یافته هست چنان‌که حجت‌الاسلام مجید انصاری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌گوید: «شرایط کشور در امروز بیشتر از گذشته اقتضا می‌کند که بزرگان اصلاح‌طلب ارتباطات صریح و صمیمی و بی‌واسطه با مقام معظم رهبری دارا باشند که هم مطالب این طرف را جابه جا کنند و هم از نظرات رهبری استفاده کنند».

ارتباط صریح و صمیمی

نماینده ادوار مجلس در مورد ارتباط اصلاح‌طلبان با مقام‌معظم رهبری تاکید کرد: متاسفانه از مقطعی در عمل ارتباط اصلاح‌طلبان با نهاد رهبری و شخص مقام معظم رهبری خیلی کم گردید و می‌شود، گفت که به دست کم ممکن رسید.متاسفانه این مورد ها به دست کم دست یافته و منظور ما از ملاقات یک دیدار رسمی خصوصی برای مذاکره هست وگرنه گاهی در روضه‌ها و مراسم‌های عمومی امکان دارد چند نفر از اصلاح‌طلبان حضور دارا باشند. وی گفت: حقیقت این هست که در حال حاضر این ارتباط یک ارتباط با نظم و تشریح شده‌ای نیست. عقیده من این هست که قطعا این ارتباط ضروری هست و باید سازوکاری برای آن پیش‌بینی کرد و انتظار ما از دفتر رهبری این هست که این سازوکار را تشریح کنند. عضو مجمع روحانیون مبارز گفت: البته امکان دارد به سبب تراکم بسیار بالای کار، رهبری نتوانند در فواصل کوتاه ملاقات بدهند و نمی‌توان چنین انتظاری داشت. به عقیده من نهاد رهبری نیازمند این هست که سازوکاری تدوین کنند که تمام جریان‌های سیاسی و نه فقط اصلاح‌طلبان و اصولگرایان لکن جریانات دیگری که مستقل می باشند نیز بتوانند دیدار دارا باشند. انصاری دنبال کرد: اعتقادم این هست که شرایط کشور در امروز بیشتر از گذشته اقتضا می‌کند که بزرگان اصلاح‌طلب ارتباطات صریح و صمیمی و بی‌واسطه با رهبری دارا باشند که هم مطالب این طرف را جابه جا کنند و هم از نظرات مقام معظم رهبری استفاده نمایند.

مشکل سپنتا حل

وی در مورد ارتباط با حاشیه های احمدی‌نژاد و حضور خودش در مجمع گفت: آقای احمدی‌نژاد با توجه به فراز و فرودی که حضور خودش در عرصه سیاسی کشور داشت، پس از آنکه توسط شورای شهر دوم انتخاب گردید به طور مستمر با حاشیه‌های مختلفی رو به رو بوده هست که این روند پس از ریاست جمهوری وی و کارهای و مواضعش نیز ادامه داشت. مجید انصاری به عصر ایران گفت: پس از انتهاء ریاست جمهوری اندکی این روند کند گردید، اما این روزها با توجه حاشیه های و پرونده‌های قضائی اطرافیان و سخنان وی و اطرافیان خودش در مورد احمدی‌نژاد به یک مبحث خاص در فضای سایبری و یا واقعی مبدل شده هست. این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در مورد عدم حضور سران قوا در اعتراض به حضور احمدی‌نژاد در این مجمع اضافه کرد: من از خود سران سه قوه چنین چیزی را نشنیده‌ام و رسما نه خودشان و نه دفترشان در این مسئله چیزی بیان نکرده‌اند. انصاری بیان کرد: در مجمع نیز به طبع حساسیت‌های ایجاد شده در جامعه بعضی از اعضا معترض می باشند. . وی در مورد روند پرونده سپنتا نیکنام در مجمع تشخیص اضافه کرد: این مبحث جدیدا به مجمع ارجاع شده هست. هفته گذشته که من از آقای محسن رضایی دبیر مجمع پرسیدم اظهار کردند: «این مبحث به کمیسیون تخصصی ارجاع داده شده است». تا آنجا که من مطلعم کمیسیون هم یک جلسه جدی و بحث‌های مهمی در این مورد داشته‌اند و در میان مجمع هم دو دیدگاه وجود دارد که اگر این مبحث حل شود، طبیعتا مشکل وی نیز حل خواهد گردید.

التزام به ولایت فقیه

معاون ریاست جمهور در دولت یازدهم عنوان نمود: در مورد عدم التزام ضابطه‌ای وجود ندارد. برای مثال گفته می‌شود فلانی یک سخنرانی کرده هست که به فلان نهاد منصوب از رهبری انتقاد نموده هست، پس انتقاد به نهاد رهبری همان انتقاد رهبری و این به معنای مخالفت با رهبری می باشد و سر انجام مخالفت با رهبری نیز به معنای انکار ولایت فقیه هست. انصاری دنبال کرد: می‌بینیم نماینده‌ای که چهاردوره در مجلس بوده و عضو خانواده شهدا هم هست، تایید نمی‌شود.

عقب نشینی روحانی؟

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد کارکرد دولت در سال جاری عنوان نمود: طبق معمول در خواست‌ها از تمام دولت‌ها دائما رو به تزاید هست و این مبحث خصوصا در دولت دوم هر ریاست جمهور زیادتر دیده می‌شود. مجید انصاری اضافه کرد: این مبحث باعث می‌شود که بعضی فکر کنند ریاست جمهور از موضع های خود عقب نشینی کرده هست. من عقب نشینی آشکاری در موضع های آقای روحانی نمی‌بینم و تنها وی در مسائلی که به آن معتقد بودند پافشاری می‌کنند و برای رسیدن به اغراض اعضای دولت کوشش زیادی می‌کنند. وی در ارتباط با نامزدی جهانگیری از سوی اصلاح‌طلبان در انتخابات ۱۴۰۰ گفت: اگر ما امروز کشور را خوب اداره نمودیم مردم در سال ۱۴۰۰ نیز به ما اعتماد می‌کنند اما اگر کشور خوب اداره نشود چه لزومی دارد که ما در انتخابات ۱۴۰۰ نیز پیروز شویم؟


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=92286

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.