تاریخ ارسال : ۲۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۲۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

محاکمه غیابی یک خانم فراری در پرونده دکل نفتی

سید محمود علیزاده طباطبایی وکیل مدافع یکی از پنج متهم پرونده دکل نفتی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم گفت: قرار هست سوم آذر ماه سال کنونی در شعبه ۱۰۶۳ ساختمان کارها اقتصادی به‌ریاست قاضی فضلعلی، نشست رسیدگی به پرونده متهمان برگزار گردد.

علیزاده طباطبایی در مورد متهم فراری این پرونده توضیح داد: زن «ن.ف» متهم فراری پرونده دکل نفتی و از خویشاوندان دو تن از متهمان این پرونده هست که الان در کشور سوئد به سر می‌برد و پول‌ها نیز به حساب او واریز شده هست و به صورت غیابی محاکمه می‌شود.

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از تسنیم، مبحث گم شدن دکل ۷۸ میلیون دلاری فورچونا سپس به‌طور رسمی رسانه‌ای گردید که علی لاریجانی ریاست مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به ریاست کمیسیون انرژی مجلس فرمان ارزیابی مبحث مفقود شدن دکل نفتی مربوط به ایران را داد.

پس از اظهار این مبحث از طریق یکی از نماینده‌های مجلس، اوایل تیر سال‌ 94 یکی از خبرنگاران مبحث دکل گمشده را این‌گونه از بیژن زنگنه وزیر نفت پرسید، که «آیا خبر مفقود شدن یک دکل نفتی ایرانی در وقت فعالیت دولت سابق صحت دارد؟»، وزیر نفت هم پاسخ داد: «موضوع مفقود شدن دکل نفتی مربوط به ایران واقعیت دارد و با سراغ گرفتن و شکایت ما پرونده‌ای در این خصوص متشکل است».

بر اساس آن چیزی که در خبرها آمده هست، این دکل از طریق شرکت تأسیسات دریایی ایران خریداری شده بود و بر همین اساس کمیسیون انرژی مجلس هم طرح تحقیق و تفحص از این شرکت را کلید زد و برای دو تن از مسئولان عامل سابق این شرکت پرونده قضایی تشکیل گردید.

»


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=74532

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.