تاریخ ارسال : ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ ساعت : ۱۲:۱۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

محاکمه متهمان نفتی به پایان رسید

بیست وششمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده بابک زنجانی دقایقی پیش در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به پایان رسید.

به گزارش شلمچه نیوز، بیست وششمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده بابک زنجانی و دو متهم دیگر دقایقی پیش در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی و به صورت علنی آغاز شد.
لحظاتی پیش(ساعت ۱۱:۵۰) قاضی صلواتی پایان جلسه رسیدگی به پرونده متهمان اعلام کرد و گفت: دادگاه مطابق مواد قانونی حکم لازم را صادر می کند.
گفتنی است؛ روز گذشته بعد از ۴۵ روز وقفه ،بیست و پنجمین جلسه رسیدگی به این پرونده برگزار شد که طی آن به بابک زنجانی (متهم ردیف اول پرونده) اجازه داده شد تا آخرین دفاعیات خود را در صحن علنی دادگاه قرائت کند.
وی در دفاع از خود گفت: از همان روز اول بارها گفتم که وجوه شرکت HK در بانک مالزی به دلیل وجود تحریم‌ها قابل انتقال نیست به همین دلیل  به دستور وزیر نفت در دولت قبل جلسه‌ای تشکیل و مقرر شد من به عنوان ضامن حاضر شوم و وجه شرکت HK نزد بانک مالزی تبدیل دین شود و قرار بر این شد این مبلغ را تا اردیبهشت ماه سال ۹۳ پرداخت کنم.
متهم ردیف اول پرونده فساد نفتی بیان کرد: متاسفانه دادستانی ۴ ماه زودتر از سررسید قرارداد امضاء شده با وزارت نفت اقدام به بازداشت من کرد ضمن اینکه اعلام کردند این بازداشت بدون داشتن شاکی خصوصی بوده است در واقع تنها بخاطر اینکه احتمال داشت از کشور فرار کنم، بازداشت شدم.

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=11144

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.