تاریخ ارسال : ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۰۱:۴۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

محبوس در اختیار قوه قضاییه، امانت ماست

روزنامه شهروند: دیوان باید گزارش خود را به مجلس بدهد، مجلس هم این گزارش را در اختیار کمیسیون ها می گذارد که دستگاه ها باید از کارکرد خود دفاع نمایند و توضیح دهند چه کردند.

سخنگوی دولت روز گذشته در نشست خبری با اصحاب رسانه به با اهمیت ترین اتفاقات و وقایع چند وقت پرداخت؛ بحث یارانه ها که سخنگوی دولت اجرایی شدن آن را مشروط به موافقت مجلس کرد، مبحث خودکشی سیدامامی که نوبخت زندانی را امانتی در اختیار قوه قضائیه دانست، نوسانات ارزی که دولت همچنان اعلام می نماید که مبرا از علل اقتصادی هست، برپایی رفراندوم برای مباحث کلان، مورد دوتابعیتی ها و جواب به دیوان محاسبه های مبنی بر این که جواب خود را به مجلس ارایه دهد و… از با اهمیت ترین سوالاتی بود که او به آنان جواب داد.

وزارت کشور به مباحث سیاست داخلی پرداخت کند
نوبخت در جواب به سوال در راستای تدوین منشور اظهار کرد وگوی سیاسی در وزارت کشور و این که آیا این کار به معنای شنیدن مشکلات مردم هست، تصریح کرد: مطمئنا همین گونه هست. انتظارمان از دوستانمان در وزارت کشور این هست که به مباحث سیاست داخلی بپردازند.

سیاست دولت گشتن حساب مردم نیست
سخنگوی دولت در جواب به پرسشی در مورد چگونگی پرداخت یارانه ها اظهار کرد: ما تبصره ۱۸ را از ۱۴ جدا کردیم و دو نکته برای پرداخت یارانه ها درنظر داریم؛ یک این که به خانواده های واقعا نیازمند یارانه بدهیم، دو این که به خانواده هایی یارانه بدهیم که زیر خط مستمری بگیران قرار دارند و دریافتی آنان ۱۹۳ هزار تومان هست؛ چراکه قصد ما ریشه کن کردن فقر مطلق هست. نوبخت با اهتمام بر این که سیاست دولت، گشتن حساب های مردم نیست، اظهار کرد: دولت می خواهد از محل افزایش نرخ حامل های انرژی، ۱۰۰ هزار واحد مسکن کهنه را نوسازی کند.

درخواست از وزیر اطلاعات برای جواب دادستان کشور
نوبخت در عکس العمل به پرسشی در راستای صحت مبحث انجام نشدن مشارکت های لازم از سوی وزارت اطلاعات برای معرفی مسئولان دوتابعیتی اظهار کرد: وزارت اطلاعات مشارکت هایی با قوه قضائیه دارد و از وزیر اطلاعات می خواهم که جواب دادستان محترم کشور را در این زمینه بدهند.

وقتی یک زندانی در اختیار ما قرار گرفته هست، باید از او نگهدارى و صیانت کنیم
سخنگوی دولت علاوه بر این در مورد وضعیت زندانی های و خودکشی های موخر اظهار کرد: دولت در این زمینه دو رویکرد دارد؛ نخست عدم مداخله در کار قوه قضائیه که باید به این نوع رخدادها نظارت کند و مسیولیت آن نیز برعهده قوه قضائیه هست و دوم این که آقای ریاست جمهوری نسبت به بعضی از اتفاقات اجتماعی و قضائی دلواپس هست و در چارچوب فعالیت های قانون بنیادی به وظیفه ها خود ادامه می دهد.

وی اضافه کرد: باید قبول کنم که کشور با خطرهای متفاوت رو به رو هست، پس وقتی یک زندانی در اختیار قوه قضائیه قرار می گیرد، امانت ماست. دشمنان از این حوادث سوءاستفاده می کنند و خودمان باید بدانیم که وقتی یک زندانی در اختیار ما قرار گرفته هست، باید از او نگهدارى و صیانت کنیم، در نتیجه اگر واقعا تقصیر و قصوری انجام شده هست، انتظار می رود این پیگیری انجام گیرد و آقای روحانی نیز در این زمینه پیگیر هست.

مردم هول نشوند
سخنگوی دولت با بیان این که وقتی چیزی گران شود، همه می اندیشند با خرید آن نفع خواهند کرد و نوسانات بازار ارز به سبب افزایش خرید ارز بوده هست، اظهار کرد: از ملت می خواهیم به کشورمان کمک کنند و برای واردشدن به بازار ارز هول نزنند.

دیوان محاسبه های باید گزارش خود را به مجلس بدهد
نوبخت در مورد سرنوشت گزارش دیوان محاسبه های و درخواست دولت برای دفاع از خود در صداوسیما نیز، اظهار کرد: دیوان باید گزارش خود را به مجلس بدهد، مجلس هم این گزارش را در اختیار کمیسیون ها می گذارد که دستگاه ها باید از کارکرد خود دفاع نمایند و توضیح دهند چه کردند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=87683

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.