تاریخ ارسال : ۱۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۵۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

محصولات تراریخته لازم هست برچسب دارا باشند و بعد از ضمانت «بی ضرر» بودن توزیع شوند

بدون تیترعلی نوبخت نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان،

رئیس «کمیسیون بهداشت و درمان» مجلس با اظهار اینکه در مورد فرآورده ها ضد تراریخته و قبول کننده تراریخته مقالات ارزشمند و نقطه نظرات اشخاص وجود دارد، اضافه کرد: در این ارتباط به مدیران گفته‌ایم که حتماً لازم هست بر روی این فرآورده ها برچسب باشد که مشخص گردد این محصول تراریخته هست تا اینکه اشخاصی که مشکوک هستند از این فرآورده ها استفاده نکنند.

وی با اشاره به سؤال یکی از اعضای کمیسیون بهداشت و معالجه مجلس از وزیر بهداشت در مورد فرآورده ها تراریخته اظهار داشت: کمیسیون بهداشت و معالجه مجلس در مورد فرآورده ها تراریخته تأکید مخصوص داشته و حتی یک عضو کمیسیون را مأمور امور فرآورده ها تراریخته کرده‌ هست.

نوبخت اضافه کرد: برپایه مذاکراتمان به مدیران اظهار کردیم که این فرآورده ها برچسب دارا باشند بنابراین مقام های مسئول لازم هست بدانند که بر روی این مبحث علامت سؤال هست و لازم هست بی‌ًضرر بودن آن را ضمانت کنند و بعد اذن توزیع دهند.

رئیس «کمیسیون بهداشت و درمان» مجلس با اشاره به فقدان متصدی ذیربط در مورد فرآورده ها تراریخته در کشور اظهار کرد: سازمان غذا و دوا در وزارت «بهداشت، معالجه و تعلیم پزشکی» وظیفه فنی این مبحث را برعهده دارد بنابراین سازمان غذا و دوا لازم هست از صفر تا صد بی‌ًضرری این فرآورده ها را ضمانت کند به چه سبب که هر رخدادی در مورد استفاده از فرآورده ها تراریخته باشد این سازمان مسئول هست و لازم هست پاسخگو باشد.

تشکیل کمیته ارزیابی «محصولات تراریخته» در مجلس
تشکیل کمیته ارزیابی «محصولات تراریخته» در مجلسمحمدجواد جمالی‌نوبندگانی نماینده مردم فسا قبل تر در گفت‌وگو با خبرنگار  میزان از تشکیل کمیته ارزیابی فرآورده ها تراریخته در کمیسیون بهداشت و معالجه مجلس اطلاع داد.

وی با اشاره به نشست کمیسیون بهداشت و معالجه با وزیر «بهداشت، معالجه و تعلیم پزشکی» در ارتباط با فرآورده ها تراریخته اظهار داشت: در این نشست که بنده بعنوان سبقه دکتری ام در آن حاضر بودم وزیر بهداشت اظهار کرد که هیچ اعتقادی به هیاهوی که نسبت به این مبحث ایجاد شده ندارم اما وزیر در این نشست مکلف گردید تا دست کم مبحث برچسب فرآورده ها تراریخته را دنبال کنندهی کند تا تفاوت این فرآورده ها با سایر فرآورده ها مشخص گردد.

ورود از مبادی غیرقانونی
ورود از مبادی غیرقانونیاسدالله عباسی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی نیز قبل تر در مورد فرآورده ها تراریخته به خبرنگار میزان اظهار کرد: فرآورده ها تراریخته عمدتاً از مبادی غیر مجاز وارد کشور می گردد. بیشتر


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=78258

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.