تاریخ ارسال : ۲۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۵۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

محققان و دانشمندان اساس ثروت ملت

محققان و دانشمندان اساس ثروت  ملتبه گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛ به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار از همدان؛ حبیب الله موسوی بهار ریاست دانشگاه علوم دکتری همدان گفت: نیروی آدمی و بویژه محققان و دانشمندان اساس ثروت ملت‌ها را تشکیل می‌دهند.

ریاست دانشگاه علوم دکتری همدان بابیان اینکه در حوزه علوم دکتری در حال حاضر ۵۳۰ پژوهشگر برتر دارای شاخصه h-Index بزرگ‌تر یا برابر ۱۵ در کشور وجود دارد، اظهار کرد: این درحالی هست که در اوائل فعالیت دولت یازدهم، صرفا ۱۰۸ دانشمند با این شاخصه وجود داشت.

رئیس دانشگاه علوم دکتری همدان در اظهار جزئیات این موفقیت اضافه کرد: کشور ما در سال ۲۰۱۶ میلادی با انتشار حدود ۵۲ هزار و ۱۶۰ مقاله و اخذ اکثر از ۷۰ هزار و ۴۸۳ استناد در در بانک معلوماتی Scopus، رده اول منطقه و نیز رده اول کشورهای اسلامی را چه از دیدگاه تعداد مقاله و چه از دیدگاه تعداد استناد اکتساب کرده هست.

ریاست دانشگاه علوم دکتری همدان وضع کشورمان در شاخص‌های جهانی نوآوری را خوب بررسی کرد و از ارتقا ۴۵ رده ایران از سال ۲۰۱۴ تا سال ۲۰۱۶ و در میان اکثر از ۱۴۰ کشور مورد بررسی اطلاع داد.

ریاست دانشگاه علوم دکتری همدان تاکید کرد: لازم هست پژوهش را جدی گرفت و از تصمیم‌گیری بدون پژوهش اجتناب کرد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=78922

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.