تاریخ ارسال : ۰۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۶:۵۳ 1 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

محمود صادقی شاکی خصوصی دارد

احمد امیرآبادی‌فراهانی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: مدتی پیش احضاریه‌ای از دادستانی درباره آقای محمود محمود صادقی شاکی خصوصی داردصادقی نماینده تهران به هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی رسید که در آن به شکایت جمعی از دانشجویان بورسیه اشاره داشت.
وی گفت: آقای صادقی در آن فاصله زمانی که نماینده منتخب شده بود اما اعتبار نامه وی هنوز در مجلس تائید نشده بود تا به عنوان رسمی نماینده مجلس شورای اسلامی مطرح باشد اظهاراتی در باره بورسیه ها داشت و پیرو آن تعدادی از دانشجویان بورسیه‌ای از وی شکایت کردند.
امیرآبادی‌فراهانی ادامه داد: پس از آن، احضاریه‌ای برای آقای محمود صادقی به هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ارسال اما مسکوت گذاشته شد تا هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان تشکیل شود و آن را بررسی کند.
وی گفت: پس از آن نیز دو احضاریه دیگر به آقای محمود صادقی ارسال شد که یکی دیگر از آن ها با استناد به اظهارات ایشان درباره یاشار سلطانی در جمع یک تشکل دانشجویی بود.
عضو هیئت رئیسه مجلس افزود: دادسرای رسانه معتقد است شکایت از محمود صادقی مربوط به قبل از نماینده بودن ایشان است و مشمول تشریفات پیش‌بینی شده برای احضار نماینده نمی‌شود.  
وی گفت: ماجرای دیشب درباره آقای صادقی صرفا به دلیل نطق اخیر ایشان نبوده است، بلکه وی شاکی خصوصی دارد.
امیرآبادی‌فراهانی ادامه داد: طبق روال وقتی احضاریه‌ای برای یک ‌نماینده به هیئت رئیسه مجلس ارسال می‌شود هیئت رئیسه نیز آن را برای بررسی به هئیت نظارت رفتار نمایندگان ارسال می‌کند.
وی افزود: پس از بررسی موضوع احضاریه در هئیت نظارت بر رفتار نمایندگان، اگر این هئیت اعلام‌کند موضوع اشاره شده در احضاریه در راستای وظایف نمایندگی بوده است پرونده بسته می‌شود در غیر اینصورت هئیت رئیسه مجلس به آن‌ نماینده اعلام‌ می‌کند خود را به دادستانی معرفی کند.
عضو هئیت رئیسه مجلس شورای اسلامی‌گفت: درباره احضاریه آقای صادقی و ماجرایی که دیشب اتفاق افتاد با آقای لاریجانی رئیس مجلس و آقای پزشکیان رئیس هئیت نظارت بر رفتار نمایندگان رایزنی شد و آقای لاریجانی دستور داد جلسه فوق‌العاده هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان در اسرع وقت تشکیل شود و مقرر شد آقای پزشکیان در اولین فرصت نسبت به تشکیل این جلسه اقدام کند.
وی افزود: از مسئولان قضایی درخواست داریم تا زمان تشکل جلسه هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان و اعلام نتیجه آن حوصله به خرج دهند و ان شالله در یک فضای همدلی قانون به نحو احسن اجرا شود.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: آقای ساداتی‌نژاد نماینده کاشان نیز از آقای محمود صادقی به هئیت نظارت بر رفتار نمایندگان شکایت کرده‌اند و این شکایت نیز در اولین جلسه هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان بررسی خواهد شد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=31807

  • ناشناس ۱۳۹۵-۰۹-۰۸ - ۱۹:۱۸ - پاسخ دادن

    نماینده و نظراتش محترم است اما تا وقتی که حدود خود را رعایت کند. نظراتی از ایشان خواندم که بیشتر در جهت بازپرداخت اقساط وام سیاسی اش به نظر می رسد تا وظایف نمایندگی!

  • دیدگاه شما

    معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.