تاریخ ارسال : ۲۷ مهر ۱۳۹۴ ساعت : ۱۳:۱۰ 4 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مخالفت احمدی نژاد در مجمع تشخیص مصلحت/ عکس

در روزهایی که همه‌ی نگاه‌ها معطوف به ماجرای برجام و جنجال‌های پیرامونی آن در مجلس بود، مجمعِ تشخیصِ مصلحتِ نظام مصوب کرد که اموال و دارایی‌های مسئولان “محرمانه” بوده و افشای آن مصداقِ “عملِ مجرمانه” است و “مجازات” دارد!


به گزارش شلمچه نیوز، این مصوبه که تحت‌الشعاعِ حواشیِ برجام قرار گرفت و کمتر دیده و به آن پرداخته شد، چه معنایی دارد جز نامحرم دانستنِ مردم؟! مگر دانستن، حقِّ مردم نیست؟! چرا اموال و دارایی‌های مسئولانِ جمهوریِ اسلامی باید جزوِ اطلاعاتِ طبقه‌بندی‌شده و سرّی به حساب بیاید؟! چه اشکال و ایرادی وجود دارد که مردم بدانند مسئولانی که اداره‌ی امورشان را به‌دست گرفته‌اند و بر آنها حکومت می‌کنند، چقدر سرمایه دارند؟!

احمدی-نژاد-مجمع-تشخیص-مصلحت-نظام-۴۸۲x252
مگر مجمعِ تشخیصِ مصلحت شک و شبهه‌ای در اموال و داراییِ مسئولان می‌بیند که مصلحت دیده است آن‌را در زمره‌ی اطلاعاتِ سرّی تصویب کند؟! اگر شبهه‌ای نیست که قاعدتاً نباید باشد، چه ترس و هراسی از مطلع‌شدنِ مردم از میزانِ داراییِ مسئولان وجود دارد؟! از چه واهمه دارند؟!
آیا از مصوبه‌ی مجمعِ تشخیص این‌طور برداشت نمی‌شود که برخی خوف دارند پس از اعلامِ عمومیِ اموال و داراییِ مسئولان و خانواده‌ی مسئولان، مردم وضعِ زندگیِ خود را با زندگیِ مسئولان مقایسه کنند و آن‌گاه خدایِ ناکرده اختلافِ فاحشی بینِ زندگیِ ساده‌ی عمومِ مردم و زندگیِ احیاناً اَشرافی و تجملیِ بعضی‌ها به چشم بیاید و بعد، مردم بپرسند آن بعضی‌ها از کجا آورده‌اند؟!
به عنوانِ نمونه، مردمی که هشت‌شان گِروی نُه‌شان است، زندگی خود را با زندگیِ مسئولی که چندصد میلیارد تومان و یا مثلاً هزار میلیارد تومان سرمایه دارد، در ترازوی قیاس بگذارند و بعد این سؤال در ذهن‌شان شکل بگیرد که آدمی که در طولِ سال‌های پس از انقلابِ پابرهنگان و مستضعفان، تنها چند سالِ معدود در مشاغلِ دولتی نبوده است، این سرمایه‌ی هنگفت را از کجا آورده است؟! واِلا چه خیر و صلاحی در این است که نگذارند دار و ندارِ مسئولان به سمع و نظرِ مردم و جامعه برسد؟!
آیا غیر از این است که مصوبه‌ی موردِ اشاره، در افکارِعمومی بازخورد و بازتابِ منفی دارد و به بی‌اعتمادی و شبهه‌دار کردن اذهانِ عمومی نسبت به سلامتِ اقتصادی مسئولان منجر و منتج خواهد شد؟!
اگر غیر از این می‌پندارند و اگر این سؤالات و انتقادات را وارد نمی‌انگارند و اگر دلایلِ قابل‌قبولِ منطقی و عقلانی برای محرمانه کردن اموال و داراییِ مسئولان مدنظر دارند، بهتر است صادقانه با مردم در میان بگذارند و افکارِعمومی را قانع بگردانند!

سید محسن میرشمسی

میدان۷۲


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=3506

 • مهدی سنجقی ۱۳۹۴-۰۷-۲۷ - ۱۵:۰۸ - پاسخ دادن

  اولا در این عکس آفا محسن هم دستش را بالا نبرده.

  ثانیا آقای لاریجانی و رفسنجانی هم دستشان را بخاطر رای گیری بالا نبرده اند.

  ثالثا مساله آقای احمدی نژاد این هست که با تهمت زدن آقای رفسنجانی عوام فریبی کردند و رئیس جمهور شدند. در هشت سال ریاست جمهوریشان که تمامی امکانات مملکت را در دست داشتند و همه اطلاعات در اختیاراتشان بود نتوانستند هیچ یک از اتهاماتشون را با سند به ملت نشان بدهند. بجای این کار آن منشور جعلی و تقلبی کوروش جنایتکار و غارتگر شیطان پرست یونانی را که در حدود ۶۰ سال پیش با چند کیلو دوغ آب ساخته شده را از لندن آوردند و جلو چشمان جهانیان ستودند.

  • سعید محمدی ۱۳۹۴-۰۷-۲۸ - ۱۰:۰۱ - پاسخ دادن

   مهدی سنجقی !!!!!!!!!
   چته ترمز بریدی … “کوروش جناینکار وغارتگر وشیطان پرست”…خوش به حالت که هیچی نمی فهمی…البته منطق امثال تو جواب دادن نداره اما سعی کن کمی بفهمی …

   • مهدی سنجقی ۱۳۹۴-۰۷-۲۸ - ۱۳:۳۶ -

    جناب آقای بسیار فهمیده و بسیار با منطق سعید محمدی
    شما به این بنده نفهم و بی منطق توضیح بدهید که چرا “منشور کوزش ” ترجمه اش به انگلیسی می شود “استوانه سیروس “Cyrus Cylinder

    نمی دانم چرا پارسیِ مشکوک بهر خرید یک هندوانه
    چشم و گوش باز کُنَد و به شرط چاقو خَرَد آن هندوانه
    ولیکن در مورد آن مصدوم منشورِ جعلیِ کورشِ مزدور
    چشم و گوش بَندَد و سجده به پاسارگاد کند از راه دور

 • پهلواني مشهد ۱۳۹۴-۰۷-۲۹ - ۱۲:۵۵ - پاسخ دادن

  دکتر احمدی نژاد مردی مردمی است ومظلوم واقع شده که متاسفانه هم ازرسانه های اصلاح طلب موردهجمه وهجوم تهمتها ودروغهاواقع شده وهم از سمت رسانه هاودشمنان خارجی.که به هر طریقی می خواهند وجهه این محبوب دلهای پاک را بد وزشت جلوه دهند.که بنده هم میگویم! بازاین همه چه شورش است که علیه احمدی نژاد است؟باز این همه چه تهمت وچه دروغ وافترا علیه احمدی نژاد است؟

 • دیدگاه شما

  معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.