تاریخ ارسال : ۰۶ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۱۲:۱۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مخالفت مجلس با یک فوریت طرح تشکیل وزارت امور شهدا و ایثارگران

مخالفت مجلس با یک‌فوریت طرح تشکیل وزارت امور شهدا و ایثارگرانبه گزارش شلمچه نیوز به نقل از  خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛  نماینده های مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه، ۶ دی) با ۶۲ رأی قبول کننده، ۷۹ رأی مخالف و ۱۶ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۹ نماینده حاضر در جلسه علنی با یک فوریت طرح تشکیل وزارت امور شهدا و ایثارگران مخالفت کردند و این طرح بصورت عادی ارزیابی می‌شود.

حسن نوروزی در مورد این طرح اظهار کرد: تشکیل وزارت ایثارگران و امور شهدا و جانبازان از آنجا که بنیاد شهید از برکات و صدقه‌های جاریه امام راحل (ره) می‌باشد و این مرکز اکثر از ۳ میلیون نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم زیرپوشش دارد.

در ادامه جلسه مهدی مقدسی نماینده مردم اراک در مخالفت با طرح ذکر شده اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی لازم هست توجه ویژه‌ای به امور شهدا و ایثارگران داشته باشد که در برنامه ششم توسعه هم به این مساله توجه بارزی گردید.

وی با اهتمام بر اینکه تشکیل یک وزارت خانه تازه راهکار حل مشکلات امور بنیاد شهید نیست، دنبال کرد: ما نباید با تشکیل وزارت خانه تازه تشکیلات مازاد ایجاد کنیم لکن برای حل مشکلات امور شهدا و ایثارگران لازم هست اصلاحات ساختاری لازم را در بنیاد شهید ایجاد کنیم.

وی با اظهار اینکه راه‌اندازی یک وزارت خانه تازه به معنایی توسعه نیرو و ابزارها نیست، لکن به معنایی ساماندهی هست، افزود: بنیاد شهید و امور ایثارگران در تمامی استان‌ها دفاتر و نیرو دارد و تشکیل وزارت خانه برای آن تنها به سبب نظام‌مند شدن آن هست.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=80694

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.