تاریخ ارسال : ۲۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۴:۱۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مخالف اخراج نیروهای حفاری شمال هستیم

فریدون حسنوند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اهواز در پاسخ به پرسشی مبنی بر اخراج نیروهای حفاری شمال اظهار داشت: اعضای کمیسون انرژی نسبت به روندی که دراین شرکت صورت گرفته است،معترض بودند و در کمیسیون نیزبحث شد و کمیته‌ای هم در رابطه با این موضوع فعال است که به هر حال ابعاد مختلف این قضایا را بررسی می‌کنند؛ چرا که اتفاقات مشابه این شرکت در بخش‌های دیگر در حال رخ دادن است.

وی بیان کرد:نسبت به آینده پرسنل در برخی از شرکت‌ها احساس نگرانی داریم و به همین منظور کمیسیون انرژی نیز در یکی از جلسات در رابطه با این وضعیت بحث و تبادل نظر صورت گرفت و کمیته نفت نیز پیگیر این موضوع است که با دعوت مسئولان ذیربط به کمیسیون انرژی دلایل این قضایا را بررسی کنند.

رئیس کمیسیون انرژی تاکید کرد:به هرحال نیروهای شرکت حفاری شمال چندین سال در حال خدمت کردن هستند و به گونه‌ای از متخصصین شرکت‌های تابعه نفت بودهاند و سعی بر این است که با دعوت از مسئولان مربوطه در کمیسیون انرژی و پیگری کمیته نفت پاسخ دهند و پس ازآن، ‌جریانات این رسیدگی را به اطلاع برسانیم.

با اصل اخراج نیروهای حفاری شمال مخالف هستیم

حسنوند با اشاره به دعوت از مسئولان مربوطه این شرکت برای پاسخگویی در کمیسیون انرژی گفت:در هفته جاری مسئولان این شرکت را به کمیسیون انرژی دعوت می کنیم و نسبت به روند تعدیل نیروها پیگیری مجدد خواهیم داشت و قطعا اگر مسئولان این شرکت دلایل قانع کننده‌ای نداشته باشند باید این نیروها بازگشت به کار شوند.

وی تصریح کرد:قانون نیز اجازه نمی‌دهد که هر مدیری بخواهد بنا بر تشخیص خود کسانی که سال‌ها در مجموعه کار کردند اخراج شوند و اگر این گونه باشد باید شاهد موج عظیم دیگری از اخراج پرسنل دستگاه‌های مختلف باشیم و این برخلاف شعارهای دولت است، قرار براین شده که دولت اشتغال ایجاد کند و نه تنها شغلی ایجاد نشده است،بلکه در تثبیت شغل‌های موجود نیز متاسفانه یا به صورت سهوی یا به گونه برنامه ریزی شده در حال ایجاد اشکال هستند.

رئیس کمیسیون انرژی با اشاره به اخراج نیروهای شرکت حفاری شمال عنوان کرد:با اصل اخراج نیروها در شرکت حفاری شمال مخالف هستیم حتی اگرمتخصص نباشند و نمی توان  نیروهایی که چندین سال سابقه کار دارند بدون دلیل اخراج شوند.

بهانه‌های غیر واقعی برای اخراج نیروهای حفاری شمال پذیرفته نیست

عضو مجمع نمایندگان خوزستان در ادامه همین مبحث افزود:این شرکت در گذشته به چه وضعیتی بوده و نوع ارتباط آن با دولت و یا بخش خصوصی چگونه بوده است و آیا تغییری در آن صورت گرفته که بخواهند بهانه‌هایی برای این وضعیت داشته باشند در واقع اگر این شرکت خصوصی باشد که اینچنین نیست و مشخص بوده که سهام این شرکت وابسته به چه دستگاه دولتی یا حاکمیتی است؛در ضمن اگر این شرکت خصوصی باشد باید خصوصی سازی بهانه ای برایاخراج پرسنل قرار بگیرد.

حسنوند بیان کرد:آنچه که وظیفه قانونی ما بوده است در جهت احقاق حقوق کارگران قطعا پیگیری خواهیم کرد و به هیچ وجه بهانه‌های غیرقانونی پذیرفته نیست.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=69699

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.