تاریخ ارسال : ۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۷:۴۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مدرن ترین جنگ افزار های ساخته شده توسط نازی ها

برترین ها – ترجمه از حسین علی پناهی: در اواخر جنگ جهانی دوم بود که نازی ها کوشش ها و آزمایشاتی برای ساخت جنگ افزار هایی بسیار بزرگ و نیرومند را شروع کردند تا با استفاده از آنان ورق را برگردانده و یک بار تا ابد جهان را به تسخیر خود در آورند. از تانک های تهاجمی غول آسا به اندازه یک ساختمان چهار طبقه گرفته تا جنگنده بمب افکن هایی که شباهت زیادی به هواپیماهای مدرن داشتند، آنان اهتمام داشتند قدرتمندترین جنگ افزار های جهان از هر نوعی را بسازند.    اما نازی ها مجال کافی برای اتمام پروژه های تسلیحایت جاه طلبانه خود نداشته و تنها در بعضی از مورد ها موفق به ساخت نمونه های اولیه جنگ افزار های مرگبار خود گردیدند. بعدها طرح های اولیه این تسلیحات پیدا شده و در فراروی دید عموم جای گرفت. بی شک این تسلیحات اگر ساخته می گردیدند ورق در میدان دوئل بازگشته و آلمانی ها برنده نبردها می گردیدند. در ادامه این مطلب شما را با بعضی از جنگ افزار های سری و فوق مدرن ای که نازی ها در طول جنگ جهانی دوم در حال ساخت آنان بودند آشنا خواهیم کرد. 10-هورتن هو ۲۲۹  مدرن ترین جنگ افزار های ساخته شده توسط نازی ها
 این روزها استفاده از جت های بمب افکن در نیروی هوایی بسیار رایج هست اما باید بدانید که نازی ها نخستین کسانی بودند که تصمیم گرفتند از این تکنولوژی مدرن استفاده نمایند. هورتون هو ۲۲۹ (Horten Ho 229) یکی از ابرسلاح هایی بود که توسط مهندسین آلمانی در طول سال های جنگ جهانی دوم ساخته گردید. این بمب افکن یکی از پنهانکارترین هواپیماهای آن دوران بود که می توانست بدون دیده شدن توسط رادارهای دشمن وارد هر منطقه ای بشود.    این نمونه اولیه می توانست یک کیلوگرم مواد منفجره را با سرعت یک کیلومتر در ساعت به مسافت یک کیلومتر حمل کند. مشکل کلیدی این بمب افکن استفاده سوخت آن بود. گرچه هیتلر فرمان تولید انبوه این بمب افکن را داده بود اما به دلایل مختلفی این کار امکان پذیر نشد. تنها چند نمونه اولیه از این بمب افکن ساخته گردید که هنوز هم بعضی از آنان در موزه حفظ می گردند. 
9- 1000 راته  مدرن ترین جنگ افزار های ساخته شده توسط نازی ها
1000 راتهارتش آلمان نازی به طور مستمر به علت تانک های قدرتمندش مورد ستایش قرار گرفته هست. به همین علت خیلی طول نکشید که مهندسین نظامی این کشور به فکر ساخت بزرگ ترین و قدرتمندترین تانک جهان افتادند. این تانک که «لندکروزر پی. ۱۰۰۰ ۱۰۰۰ Ratte) 1000 Ratte) اسم داشت قرار بود نزدیک به ۴۲ متر طول داشته و به اندازه یک ساختمان چهار طبقه نیز بلند باشد.    وزن این تانک یک میلیون تن بوده و بزرگ ترین تانکی بود که آدم می توانست تصورش را بکند. گرچه طرح ساخت این تانک بسیار زود در ژوئن ۱۹۴۲ توسط ادوارد گروتین مدیر کمپانی کراپ مورد تایید جای گرفت اما عملا ساخت چنین تانکی امکان پذیر نبوده و طرح ساخت آن به بایگانی فرستاده گردید. همچنین با توجه به وزن این تانک، ابزار ای نظامی و کارآمد شمرده نمی گردید زیرا حمل و نقل آن بسیار مشکل بوده و بسیار زود توسط نیروهای دشمن مشاهده می گردید. 
8- توپ شوِرر گوستاو  مدرن ترین جنگ افزار های ساخته شده توسط نازی ها
 توپ «شورر گوستاو» (Schwerer Gustav) تنها یکی از ابرسلاح هایی بود که توسط نازی ها ساخته گردید و در حقیقت میتوان آن را بزرگ ترین توپی که در تاریخ بشریت ساخته شده و با آن شلیک گردیده هست نامید. این توپ قادر به پرت گلوله ای به قطر ۸۰۰ میلیمتر بوده و وزن آن چنان سنگین بود که باید از طریق راه آهن با سرعتی بسیار پایین جابه جا می گردید. این توپ برای از بین بردن خطوط دفاعی مرز فرانسه نامیده شده به «ماژینو لاین» در اواخر دهه ۱۹۳۰ توسط کمپانی کراپ ساخته گردید. گلوله های این توپ ۷ تن وزن و خود توپ نیز بیشتر از ۱٫۳۵۰ ۳۵۰ تن وزن داشت.     این جنگ افزار نیز مثل زیادی از جنگ افزار های این فهرست بسیار بزرگ و سنگین و البته عجیب و غریب بوده و در میدان دوئل کارآیی نداشت و از همه مهمتر این که هدفی بسیار بدیهی برای بمب افکن های دشمن بود. با این حال از این توپ در محاصره سواستوپول و استالینگراد استفاده گردید اما تنها پس از شلیک ۴۰ گلوله محل آن توسط نیروهای متفقین شناسایی شده و این توپ غول پیکر از طریق بمباران نابود گردید. 
7- توپ فوق سنگین وی ۳ مدرن ترین جنگ افزار های ساخته شده توسط نازی ها 
 این جنگ افزار در اصل برای از بین بردن شهر لندن طرح ریزی گردید. البته این نخستین کوشش نازی ها نبود زیرا آنان قبلاً نیز برای هدفی همانند از راکت های وی ۲ و هواپیماهای دارای موشک های هدایت شونده وی ۱ بهره برداری کرده بودند اما ظاهراً نتیجه کار رضایت بخش نبود.    این سامانه پیچیده پرتابی می توانست ۳۰۰ گلوله به طول ۳ متر را در مدت یک ساعت تا مسافت ۱۶۵ کیلومتر شلیک کند. این جنگ افزار ساخته شده و برای استفاده از آن به مرز جابه جا گردید تا برد آن به شهر لندن برسد اما بسیار زود متفقین متوجه خطر شده و با بمباران این سامانه بخش های کلیدی آن را از کار انداختند. به این ترتیب نیروهای آلمانی از کوشش برای بازسازی توپ وی ۳ دست کشیدند. 
6- بمب ضد کشتی هدایت شونده فریتز ایکس  مدرن ترین جنگ افزار های ساخته شده توسط نازی ها
 این بمب در سال ۱۹۴۳ برای از بین بردن کشتی های متفقین در دریای مدیترانه ساخته گردید و امروزه نیز از نمونه های مدرن تر آن در نیروهای دریایی کشورهای متفاوت استفاده می گردد. نکته جالب و هوشمندانه درباره این بمب این بود که حتی پس از شلیک نیز طبق شرابط و از طریق دستوراتی که به آن جابه جا می گردید نیروهای آلمانی می توانستند مسیر آن را عوض شدن دهند.  در آن زمان از یک دستگیره کنترل رادیویی برای هدایت این بمب استفاده می گردید و این تکنولوژی چنان جدید و نیرومند بود که متفقین را به وحشت انداخته بود. 
5- زیردریایی های یو بوت راکت انداز  مدرن ترین جنگ افزار های ساخته شده توسط نازی ها
 برای هجوم به آمریکایی ها، نازی ها طرح های متعددی را آزمون کردند که هیچ کدام به نتیجه دلخواه منتهی نشد. اما یکی از این طرح ها بسیار جاه طلبانه و مدرن بود: استفاده از زیردریایی های یو بوت راکت انداز. اما مشکل این بود که این سامانه پرت راکت دقت کافی نداشته و نمی توانست به خوبی در دریا مسیریابی کند. بعدها نیز کوشش گردید که از راکت های وی ۲ بر روی این زیردریایی ها استفاده گردد که آن هم موفقیت آمیز نبود. پس از آن آلمانی ها کار را بر روی نسل تازه ای از یو بوت ها شروع کردند که به سبب شکست در جنگ و انتهاء آن نتوانستند آن را تکمیل نمایند. 
4- تانک پانزر ۸ ماوس  مدرن ترین جنگ افزار های ساخته شده توسط نازی ها
 تانک پانزر ۸ ماوس (The Panzer VIII Maus) یکی دیگر از جنگ افزار های نیرومند ارتش آلمان نازی بود که توسط فردیناند پورشه طراحی شده و با بیشتر از ۱۴۵ تن وزن گذر دادن آن از روی پل ها و در مسافت های طولانی بسیار دشوار بود.    به همین علت ناگهان یک ایده خلاقانه دیگر به ذهن پورشه دست یافته و برنامه ای ساخت که طبق آن تانک می توانست بدون هیچ مساعدت یا مشکلی از رودخانه ها گذر کند. اما دو مرتبه هم آشکار گردید که این تانک تنها در آب های با عمق کمتر از ۱۴ متر عمق توان حرکت داشت. اما در ادامه نیز این طرح به سبب کاربردی نبودن کنار گذاشته گردید و نمونه های اولیه نیز توسط متفقین کشف شده و نابود گردید. 
3- یو بوت های ایکس ایکس آی  مدرن ترین جنگ افزار های ساخته شده توسط نازی ها
 یوبوت های آلمانی را باید نمونه های اولیه زیردریایی های مدرن کنونی جهان دانست. یو بوت ها که بشدت فوری بودند صدها کشتی، کشتی سوخت رسان، کشتی یدک کش و کشتی جنگی متفقین را غرق کردند. این زیردریایی های آلمانی بسیار بدون سر و صدا بوده و به راختی می توانستند خود را به نزدیکی کشتی های دشمن رسانده و ناگهان هجوم ای برق آسا و مخرب را شروع نمایند. یو بوت هایی که نیروی دریایی آلمان در طول جنگ جهانی دوم مورد استفاده قرار داد نسبت به نمونه های قبلی بسیار مدرن تر بودند.    یک نمونه از این زیردریایی ها که به آن «الکتوبوت» (Elektoboote) گفته می گردید بسیار مدرن و مخوف بوده و برای مدت زمان بسیار زیادی می توانست در عمق آب در انتظار شکار خود بر جای بماند. سامانه ایکس ایکس آی که در این زیردریایی به کار رفته بود نیز بسیار مدرن بود. در حقیقت این زیردریایی ها به اژدرهایی با خاصیت بارگیری هیدرولیک بودند و به استفاده از سامانه هدایت صوتی به سمت هدف شلیک می گردیدند که دیگر نیازی به پریسکوپ های عمقی برای هجوم نداشت. 
2- جت های جنگنده مسراشمیت ام ای- ۲۶۲ سوالو  مدرن ترین جنگ افزار های ساخته شده توسط نازی ها
 جت جنگنده مسر اشمیت ام ای-۲۶۲ سوالو نخستین جت جنگنده در جهان بود که عملیاتی گردید. گرچه این جنگنده بسیار فوری و نیرومند بود اما از نقص موتوری رنج می برد. این جنگنده نخستین پروازهای خود را در سال ۱۹۴۳ و وقتی که لوفت وافه قصد داشت برد خود را توسیع دهد مورد استفاده جای گرفت. این جنگنده قدرت هوایی بسیار بالایی را در اختیار نیروی هوایی آلمان نازی قرار داد. بعدها هیتلر فرمان داد که در طراحی این جنگنده تغییراتی ایجاد گردد اما وقتی که این تحولات به درنهایت رسید دیگر جنگ انتهاء یافته بود. 
1-سلاح خورشیدی  مدرن ترین جنگ افزار های ساخته شده توسط نازی ها
 شاید عجیب ترین سلاحی که کمتر کسی توان دارد به آن فکر کند جنگ افزار خورشیدی هست. گرچه این جنگ افزار ساخته نشد اما کوشش هایی برای ساخت آن انجام گرفت. نازی ها برای تسخیر جهان قصد داشتند آینه ای به قطر یک و نیم متر را به مداری ثابت بالاتر از کره زمین فرستاده به نحوی که بتوان اشعه های خورشید را کنترل کرده و آنان را بر روی اهدافی بزرگ مثل یک شهر معطوف کرد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=83476

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.