تاریخ ارسال : ۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۳:۲۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مدیریت پسماندپزشکی برعهده شهرداری نیست/ احداث پسماند سوز پزشکی در محدوده آراد کوه

مدیریت پسماندپزشکی برعهده شهرداری نیست/ احداث پسماند سوز پزشکی در محدوده آراد کوههمایون رضا مدنی شاهرودی مشاور فنی سازمان مدیریت پسماند در صحبت با خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ 

وی با اظهار اینکه برپایه قانون شهرداری ها منحصرا مدیریت پسماندهای عادی را برعهده دارند، اظهار کرد: ما در پسماندهای پزشکی نقش پیمانکار را داریم و در مجموعه به جایگاه ها بهداشتی و درمانی خدمات می دهیم.

مدنی شاهرودی با اظهار اینکه مدیریت پسماندهای پزشکی برعهده شهرداری ها نیست لکن برعهده وزارت بهداشت و معالجه پزشکی هست، دنبال کرد:مخازن خاصی را به بیمارستان ها با رنگ های زرد و مشکی داده ایم و دو ماشین خاص یکی  پسماند عمومی و دیگری پسماند شبه شهری را حمل می کند.

مشاور فنی سازمان مدیریت پسماند گفته بود: پسماندهای عفونی عموما داری خون آبه و ترکیبات عفونی هستند، این پسماندها بدون اینکه فشرده گردند از طریق ماشین های خاص که منحصرا برای این کار مدنظر داشته شده هست به محل مد نظر حمل می گردند.

وی با اظهار اینکه پسماندها در سایت بهداشتی تهی می کنند، اظهار کرد: پسماندها  را فشرده نمی کنند لکن با آهک و خاک پوشش می دهند که  آشغال شهری جدا باشد.

مشاور فنی سازمان مدیریت پسماند از احداث پسماند سوز پزشکی در محدود آراد کوه اطلاع داد و اظهار کرد: این پسماند سوز نرمال با حرارت ۱۶۰۰ درجه سانتیگراد فعالیت خواهد کرد که پسماندها را به شکلی هم نابود و هم توان تولید حدود ۶ مگابایت برق را دارد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=82373

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.