تاریخ ارسال : ۱۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت : ۰۰:۴۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مدیر امور آب وفاضلاب قائمشهر معرفی شد

با حضور مدیر عامل و معاونان آبفاشهری مازندران و مسوولان شهرستانی، مهندس عبدالرضا سعیدی به عنوان مدیر امور آب وفاضلاب شهری قائمشهر معرفی و از خدمات دوساله مهندس رمضانپور تقدیر شد.

 

به گزارش شرکت آبفاشهری مازندران، مهندس ذاکری مدیرعامل شرکت در این مراسم، با بیان اینکه در سالهای اخیر به دلیل افزایش جمعیت و کاهش بارندگی، برداشت آب از سفره های زیر زمینی افزایش یافته است، افزود: در استان مازندران ۹۰درصد از آب شرب مورد نیاز مشترکین از طریق سفره های زیر زمینی و ۱۰ درصد از طریق چشمه ها تامین می شود.

وی، با اشاره به تقسیم استان مازندران به ۹ مجتمع آبرسانی تصریح کرد: پیش بینی می شود تا سال ۱۴۴۰ با مشارکت آب منطقه ای وآبفا شهری و روستایی استان ، ۹۰ درصد منابع آب آشامیدنی از طریق آبهای سطحی همچون سد و رودخانه ها و ۱۰ درصد از سفره های زیر زمینی تامین شود.

مدیرعامل آبفاشهری مازندران، با اشاره به کمبود اعتبارات طی دو سال اخیر ، گفت: با اعتبارات تخصیص یافته اقدامات خوبی در بخش آب وفاضلاب در سطح استان و امور قائمشهر انجام شد.

مهندس ذاکری، ادامه داد: طرحهای بخش آب وفاضلاب در برنامه ۵ و ۶ توسعه مکمل یکدیگر هستند بنابراین نیاز است مسوولان استانی به ویژه نمایندگان محترم ما را در این بخش یاری نمایند.

مهندس سعیدی مدیر جدید امور آبفاشهری قائمشهر نیز در سخنانی،  آب را از مهمترین دغدغه دولتمردان در دنیا دانست و تصریح کرد: مدیریت مصرف و کاهش هدر رفت  آب از مهمترین اقدامات حفظ آب برای نسل آینده است.

وی، با بیان اینکه کاهش بارندگی و افزایش دمای هوا منجر به استفاده بی رویه از سفره های آب زیرزمینی و در نتیجه افت منابع زیر زمینی شده، گفت: تلاش برای هدر رفت آب نیازمند هزینه بسیاری است همچنین با ترویج فرهنگ مدیریت مصرف می توان باعث حفظ این سرمایه ملی شد.

مهندس سعیدی، خاطرنشان کرد: برای اجرای برنامه های آب وفاضلاب در شهرستان قائمشهر به مساعدت تمامی مسوولان به ویژه شهرداری محترم برای اخذ مجوزهای لازم، نیازمندیم.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=21984

برچسب ها:
,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.