تاریخ ارسال : ۰۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۰۰:۰۹ 3 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مذاکره با اروپا..؟؟

 

شلمچه نیوز- محمدرضا سابقی؛ مذاکرات هسته ای که مدت ها به طول انجامید و به برجام ختم شد  فراز و فرودهای زیادی داشت بیشتر روند مذاکرات با اروپایی ها بود و دلیل آن هم  شراط خاص حاکم بر روابط ایران و آمریکا بود که کمترین امکان هم نشینی ایران با آمریکا را داده بود  تا اینکه دولت اعتدال روی کار آمد و علت عدم دستیابی به توافق در مذاکرات را عدم مذاکره مستقیم به  آمریکا بر شمرد و مدعی شد اروپا گوش به فرمان آمریکاست اگر با آمریکا مستقیما وارد مذاکره شوند سریع تر به نتیجه می رسند و از چانه زنی با سایر کشورهای مذاکره کننده خلاصی می یابند اعتدالیون معتقد بودند باید با کدخدای اروپائیان بست !  تا اینکه  طبق روندی قابل تامل اقدام به تابو شکنی نمودند و به این تابو شکنی هم افتخار هم می کردند !
البته پر واضح است که هدف اصلی این افراد و مافیای قدرت حامی آنها همین تابو شکنی رابطه با آمریکا بود و حتی خواب  پرواز مستقیم ایران و آمریکا را نیز می دیدند
اعتدالیون برای خوش آمد طرف های غربی داوطلبانه و البته مخفیانه سه ماه قبل از گزارش آمانو اقدام به تعطیلی و تعلیق هسته ای نمودند وسپس در ادامه اقدام به بتن قلب راکتور اراک و خروج یازده تن اورانیم ۳/۵٪و سیصد کیلوگرم  اورانیم ۲۰٪از کشور نمودند و حتی‌ متعهد شدند که آب سنگین حاصله و تمامی سوخت حاصله اراک را نیز از کشور خارج کنند
تا آنکه بعد از لبخندها و قهقهه ها و قدم زدن ها توافق!! علنی شد  و  مانورهای ساختگی و وعده های دروغ  شروع شده تشدیدشد مردم چشم انتظار گشایش ها و چرخیدن چرخ زتدگی شان شدند ولی نه چرخ زندگی شان چرخید و نه چرخ کارخانه ها یشان
بعد ار آنکه ایران همه داشته هایش را داد..!!.. طرف غربی مثل خود اعتدالیون فقط وعده دروغ به ایرانی ها داد و با روی کار آمدن ترامپ خانه عنکبوتی برجام از هم گسست و بر سر اعتدالیون فقط تارهای عنکبوت ماند…
حال با شانه خالی کردن آمریکا یی ها اعتدالیون که می خواهند پشتشان به زمین نیاید یکبار دیگر قصد ارجاع مجدد مذاکرات با همان اروپایی را دارند که آمریکا کدخدایایشان است !!!
براستی اینان مردم را چه فرض کرده اند ؟ آن از کشف چندبن جاسوس در تیم هسته ای شان ،این از اصرار بر برجام پر ار خسارتشان !!!و..
آخر با چه رویی بر مستد خود باز مانده اند !!!و با پر رویی قصد الله کلنگ سیاسی با اروپا را دارند
اروپا سگ زردی است که برادر آمریکای شغال است….
…..!!!

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=71501

برچسب ها:
, ,


 • مسلم ۱۳۹۶-۰۸-۰۴ - ۲۰:۵۶ - پاسخ دادن

  ⭕️تحلیل/ رئیس‌دولت آمریکا با عباراتی شنیع ایرانی‌ها را تحقیر و تهدید کرد؛ ترامپ حاکمیت ایران را مورد خطاب قرار داد و سپاه را در نقطه ثقل حملات خود گذاشت. رئیس دولت آمریکا عدم پایبندی ایران به برجام را تایید کرد و در ادامه مابقی کار را به کنگره سپرد و عملا به ایران شصت روز اولتیماتوم داد.
  اگرچه فدریکا موگرینی بلافاصله سخنان ترامپ را رد کرد، اما دقایقی بعد مشخص شد، وزارت دارایی آمریکا سپاه را در فهرست تحریم‌های خود قرار داده است.
  🔻علی‌الحساب زمین بازی را اینگونه می توان تحلیل کرد:

  یک- دو گانه اروپا-آمریکا #دروغ_محض است. شواهد متعددی وجود دارد که بر طبق آنها می‌توان ادعا کرد که استراتژی قدیمی پلیس‌خوب-پلیس‌بد دوباره در سطحی بالاتر کلید خورده.
  دو- پازل عملیات روانی رئیس دولت آمریکا، قاعدتا در داخل مابه‌ازایی خواهد یافت. اگرچه بیکارگی و فشل‌سازی اقتصاد را به نوعی زمینه‌ساز گام دوم برجام می‌بینم، اما بدون شک، از همین فردا، چاشنی‌های کار گذاشته شده در بطن اقتصاد، دومینو وار، #بر کشیده خواهد شد تا سناریو بی‌ثبات‌سازی در اقتصاد و به تبع آن اجتماع، #کلید بخورد. شمه‌ای از این وضعیت را در مقطعی از سال ۱۳۹۱ تجربه کردیم که در پس ایجاد یک شوک اقتصادی از سمت اتحادیه اروپا، قیمت ارز جهش کرد، بازار با تحریک دیگران #اعتصاب را بر گزید و پالت پ‌ها و سکه‌هایی با منابع مشخص، تعادل اقتصاد را بهم زد.
  تفاوت این زمان با آن مقطع در عدم وجود دولتی است که با همه توان سعی می کرد برای مردم هرآنچه می‌تواند انجام دهد، اگرچه حتی نهادهای بسیار حساس زیر مجموعه خودش هم، چشم بر فتنه گری‌های منجر به چالش‌های اقتصادی فرو بستند تا برخی #خودی‌ها، بازار را آبستن تحولات منفی کنند!
  سه- در چند سال گذشته موتورهای مولد اقتصاد به شکلی مرموزی خاموش شدند اما زیرمجموعه های اقتصادی سپاه پاسداران و بنیادهای متعلق به نهاد رهبری از جمله آستان قدس، ستاد اجرایی، بنیاد مستضعفان، سازمان اقتصادی کوثر و …، همچنان تلاش می کردند تا با تزریق نقدینگی به پیمانکاران در سطوح مختلف، نگذارند خون در رگ‌های اقتصادی کشور به طور کامل #منجمد شود. اما اکنون این بخش از سیستم اقتصاد غیر دولتی ایران، هدف تحریم قرار خواهد گرفت. پس می‌توان انتظار داشت وضعیت دشوارتر از گذشته شود.
  چهار- ایجاد فرصت شصت روزه برای رفت و برگشت یک تصمیم مابین کنگره و رئیس دولت آمریکا، بیش از آنکه دارای کارکردهای حقوقی در سیستم حاکمیت آمریکا داشته باشد، اهداف دقیقی را در محیط داخلی ایران پیگیری می کند. به سادگی می توان انتظار داشت سپاه پاسداران به عنوان سرشاخه:

  الف- حامی گروه‌های مقاومت در منطقه و سد مقابل گروه‌های تروریسی
  ب- پیش برنده برنامه موشکی که کاملا ماهیت تدافعی و پیشگیرانه دارد و
  ج- حافظ چارچوب های انقلاب و کشور
  به سرعت به عنوان #مسئله اصلی برجام بعدی ترویج و به اذهان عمومی تفهیم شود. در این قالب بعید نیست در ابعاد مختلف فتنه‌گری‌های خاصی علیه این ارگان شکل بگیرد، که قاعدتا تحریک به اقدامات اشتباه، می‌تواند از آن جمله باشد.
  معادله بسیار ساده است. #عصای‌چوبی دشمن تنها با هدف شکسته شدن در یک موعد خاص، به ملت ایران تحمیل شد. به نظر می رسد آن روز خاص، خیلی دور و دیر نباشد، اگرچه خداوند ملت ایران، بزرگتر از شیطان اکبری چون آمریکاست!

 • فاطمه سلیمان نژاد ۱۳۹۶-۰۸-۰۶ - ۲۲:۰۲ - پاسخ دادن

  🔻متوقف شان کنید این ها مسوول بودند!

  روزی که همه یِ انسان ها در صفی به بلندیِ تاریخ به سمتِ صحنه یِ محشر روان هستند، ناگهان به فرشتگانِ نگهبان دستور می رسد:

  «وَقِفُوهُمْ إِنَّهُمْ مَسْئُولُونَ ﴿صافات؛ ۲۴﴾ متوقف شان کنید که آن ها مسؤولند!»

  شما را از صف بیرون می برند و هر کدام تان به اندازه یِ قدرت و مسوولیتی که در دنیا داشتید، هر کدام به اندازه ادعا و غروری که داشتید، هر کدام به اندازه یِ قداستی که برای تان در دنیا ساختند، باید پاسخ گو باشید و می دانید و می دانیم که آن جا هیچ مصلحت و ملاحظه ای برایِ تخفیف و چشم پوشی وجود ندارد.

  آن جا قدرت و پول و رسانه نیست که به دادتان برسد…

  حالا به همین کلمات هم بخندید، قسم به خدایی که وقتی بخواهد جانت را بگیرد برایش فرقی ندارد گوشه یِ ویرانه ای باشی یا میانِ استخری در کاخی،لحظه ای که در سکوتِ بهت آور صحرایِ محشر ندا داده شود؛

  «وَقِفُوهُمْ إِنَّهُمْ مَسْئُولُونَ»

  نزدیک تر از آن است که فکرش را بکنید…

 • سعیدمهراوی ۱۳۹۷-۰۱-۱۱ - ۱۴:۲۰ - پاسخ دادن

  ممنون

 • دیدگاه شما

  معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.