تاریخ ارسال : ۰۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۲۳:۰۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مراجعه بیش از چهار هزار نفر به درمانگاه زنان در بیمارستان ۱۷ شهریور مرزی کلای بابل در شش ماهه نخست سال ۹۶


 
دکتر مهنار قلی پور رئیس بخش زایمان بیمارستان ۱۷ شهریور مرزی کلای بابل از مراجعه  بیش از چهار هزار نفر به درمانگاه زنان این بیمارستان خبر داد.

به گزارش شلمچه نیوز به نقل روابط عمومی بیمارستان ۱۷ شهریور مرزی کلا، دکتر قلی پور گفت: بلوک زایمان این مرکز از سال ۱۳۹۴ از حالت سنتی به صورت اتاق اختصاصی یک نفره LDR تبدیل شده و به صورت ۲۴ ساعته خدمات مامایی و زایمان به مادران ارایه می دهند.

وی بیان داشت: از مجموع ۱۳ اتاق LDR در شهرستان بابل ۳ اتاق در این مرکز می باشد که بصورت اختصاصی در مادران عزیز قرار می گیرد
متخصص زنان و زایمان بیمارستان ۱۷ شهریور گفت: در این مرکز از روش های کاهش درد غیر دارویی شامل رایحه درمانی ، گرما و سرما درمانی، لیبر در آب، ماساژ درمانی، حضور همراه، تنفس و تن آرامی برای خوشایند سازی روند لیبر و زایمان استفاده می گردد و در تمامی مراحل لیبر و زایمان ، همراه آموزش دیده مادر باردار می تواند حضور داشته باشد.

وی ادامه داد: در ۶ ماهه اول سال جاری ، ۲۷۰ مادر باردار به اورژانس زنان مراجعه نموده اند که ۱۶۳ نفر بستری شدند که از این تعداد ۱۰۶مادر بصورت طبیعی و ۴۸ مادر به روش سزارین زایمان نموده اند.

رئیس بخش زایمان بیمارستان ۱۷ شهریور اضافه کرد: درمانگاه تخصصی زنان همه روزه صبح ها با حضورمتخصصین زنان دایر می باشد و در شش ماهه اول سال ۹۶ در درمانگاه زنان  بیش از چهار هزار نفر مراجعه  نموده اند و خدمات مامایی و زنان دریافت نمودند.

دکتر قلی پور با اشاره به اینکه این مرکز بعنوان مرکز ارجاع سطح یک محسوب می شود گفت: مراقبت های دوران بارداری ، درمان بیماری های زنان ، انجام تست پاپ اسمیر ، شناسایی مادران باردار پرخطر و ارجاع به سطوح بالاتر، مشاوره و آموزش به زنان واجد شرایط از طریق برگزاری کلاس های آموزشی، آموزش چهره به چهره ، اطلاع رسانی در پیشگیری از بیماری ها و … از نمونه خدماتی است که در درمانگاه تخصصی زنان به بانوان این منطقه ارایه می گردد.

وی همچنین اضافه کرد: باهدف توانمندسازی مادران باردار، کلاس های آمادگی برای زایمان دو روز درهفته دراین مرکز بصورت رایگان برگزار می گردد که مادران باردار به اتفاق همراه خود به مدت ۸ جلسه دراین کلاس ها حضور می یابند و  مهارتهای عملی وتئوری راکسب می نمایند .

دکتر قلی پور با اشاره به اینکه بیمارستان ۱۷ شهریور مرزی کلا یکی از بیمارستان های تابعه دانشگاه علوم پزشکی بابل است،گفت: این مرکز دارای بخش های  اورژانس ، بلوک زایمان ، درمانگاههای تخصصی (زنان ، جراحی عمومی و داخلی و اطفال)، اتاق عمل ، سونوگرافی ، آزمایشگاه ، داروخانه ۲۴ ساعته و دندانپزشکی، بینایی سنجی، آزمایشگاه ، داروخانه شبانه روزی ودرمانگاه معین  می باشد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=72473

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.