تاریخ ارسال : ۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت : ۱۲:۰۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مراجعه بیش از ۲۸هزار نفر به درمانگاه صحرایی مرز چذابه

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از  خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز،عباس نبوره سخنگوی ستاد اربعین کمیته بهداشت و درمان خوزستان گفت: ۲۸ هزار و ۱۸۸ نفر تاکنون به درمانگاه مراجعه کردند که از این تعداد ۲۷ هزار و ۹۱۱ نفر درمان سرپایی شده‌اند و ۲۷۷ نفر توسط آمبولانس‌های فوریت‌های پزشکی به بیمارستان منتقل شدند.

وی تصریح کرد:  استقرار ماما  به صورت ۲۴ ساعت، تزریقات خواهران و برادران، تکنسین دارویی که بالغ بر ۲۵۰ میلیون تومان دارو تاکنون خریداری شده و نیز دندان‌پزشکی سیار برای اولین‌بار در مرز مستقر شده که خدمات اورژانسی داندان‌پزشکی را به زائران ارائه می‌دهد.

سخنگوی ستاد اربعین کمیته بهداشت و درمان خوزستان افزود: برای اولین بار آزمایشگاه سیار در اتوبوس تعبیه کردیم که در آن آزمایش‌های اورژانسی انجام می‌شود همچنین اتاق عمل سیار که شامل  یک تخت عمل، دستگاه بیهوشی و الکتروشوک و دو تخت ریکاوری است در مرز چذابه مستقر گردیده است.

وی با بیان اینکه برخی از مراجعه‌کنندگان نیاز به اقدامات تخصصی‌تر دارند، گفت: ۲ دستگاه اتوبوس‌لانس و ۸ دستگاه آمبولانس مستقر هستند که بیماران را به بیمارستان سوسنگرد اعزام می‌کنند همچنین بیمارستان سوسنگرد را از نظر تجهیزات و نیروی انسانی تامین کرده‌ایم.

نبوره درباره آمار مراجعه‌کنندگان به درمانگاه مستقر در مرز چذابه عنوان‌کرد: ۲۸ هزار و ۱۸۸ نفر تاکنون به درمانگاه مراجعه کرده‌اند که از این تعداد ۲۷ هزار و ۹۱۱ نفر درمان سرپایی شدند و ۲۷۷ نفر توسط آمبولانس‌های فوریت‌های پزشکی به بیمارستان منتقل شده‌اند.

وی با اشاره به خدمات‌رسانی در مسیر منتهی به مرز چذابه بیان‌کرد: از مسیر اهواز تا چذابه ۲۲ دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس‌لانس مستقر کردیم و تقریبا از سوسنگرد تا چذابه به فاصله هر ۵ کیلومتر یک دستگاه آمبولانس داریم.

سخنگوی ستاد اربعین کمیته بهداشت و درمان خوزستان درباره خدمات بهداشتی با اشاره به اینکه از روز ۱۵ آبان تیم بهداشتی در مرز مستقر شدند، عنوان کرد: روزانه  بر طبخ غذا و آب نظارت می‌شود و همچنین  رعایت بهداشت فردی به زائران که از مرز خارج می‌شوند آموزش داده می‌شود.

وی با اشاره به بازگشت زائران گفت: زائران از نظر علائم بیماری‌ها کنترل می‌شوند که اگر علائم بیماری خاص را داشته باشند در مرز شناسایی و برای درمان تخصصی به بیمارستان ارجاع داده شوند.

نبوره افزود: با توجه به گزارش شلمچه نیوز به نقل از ‌های مربوط به آمار زائران از روز ۱۵ آبان تا روز ۲۷ آبان ماه ۳۷۶ هزار و ۳۴۸ نفر زائر از مرزهای خوزستان خارج شدند که به همه این تعداد آموزش‌های لازم داده شده و ۸۴ هزار و ۶۴۰ نفر نیز به خوزستان وارد شدند که از نظر بیماری‌یابی غربالگری شدند بر همین اساس تعداد محدودی که علائم شبه آنفولانزا و مسمویت داشتند توسط پزشک مستقر در مرز ویزیت شدند.

انتهای پیام /ص


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=30559

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.