تاریخ ارسال : ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۷:۴۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مراجعه ۴٠٠ نفر به پزشکی قانونی به منظور اعلام رضایت برای اهدای جسد

احمد شجاعی ریاست سازمان پزشکی قانونی کشور در اظهار کرد وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان در تعریف کارهای صورت گرفته درراستای اهدای جسد در جایگاه ها آموزشی و دانشگاهی اظهار کرد: به دنبال فراخوان سازمان پزشکی قانونی کشور مبنی براهدای جسد برای استفاده در جایگاه ها آموزشی و دانشگاهی تاحالا ۴۰۰ نفر رضایت داده اند تا جسدشان بعد از فوت به پزشکی قانونی اهدا گردد.
شجاعی اضافه کرد: وقتی مردم احساس کردند که دانشگاه‌ها برای تعلیم جوانان دررشته پزشکی احتیاج به تعریف و کالبد گشایی دارند در کمال خوشبختی استقبال خوبی کردند.

ریاست سازمان پزشکی قانونی کشور با اشاره به فراخوان سازمان پزشکی قانونی کشور مبنی بر اهدای جسد اضافه کرد: با توجه به این فراخوان در کل کشور در مدت زمان کم ۴۰۰ نفر برای اهدای جسد مراجعه که از این تعداد ۲۳۰ نفر رضایت نامه محضری تهیه و به پزشکی قانونی ارسال کردند.

شجاعی از اهداکنندگان خواست حتى المقدور در وصیت نامه شرط نگذارند که در فلان شهر دفن گردند و یا جسدشان را تحویل دانشگاه خاصی دهند و دست ما را دراین ارتباط باز بگذارند.

گفتنی هست، سازمان پزشکی قانونى برای اکتساب اطلاعات زیادتر در این مورد، با اختصاص دو شماره ارتباط زمینه دستیابی به اطلاعات جامع‌تر در این مورد را برای تقاضا کنندگان فراهم کرده هست.

کسانی که علاقه‌مند به اهدای جسد و آگاهی از چگونگی انجام این کار می باشند می‌توانند برای اکتساب اطلاعات زیادتر در ساعات اداری روزهاى شنبه تا چهارشنبه با شماره‌های ۵۵۴۴۲۶۴۴ و ۵۵۴۴۲۸۴۴ ارتباط دریافت کنند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=95318

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.