تاریخ ارسال : ۱۲ دی ۱۳۹۵ ساعت : ۱۲:۱۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه
دعوت وزیر حج عربستان از ایران برای برنامه ریزی جهت حضورمردم ایران در مناسک حج آینده

مراسم برائت از مشرکین، از مهمترین شروط ایران

العالم- ایران

محمدعلی پورمختار با اشاره به دعوت وزیر حج عربستان از ایران برای برنامه ریزی جهت حضورمردم ایران در مناسک حج آینده، اظهار داشت: اصل دعوت از ایران خوب است و نشان می دهد عربستان به واقعیت توجه دارد با این حال ایران بر مبنای سیاست هایی که دارد باید با عربستان رفتار کند.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: به نظر می رسد دعوت از ایران برای برنامه ریزی حج سال آینده به نوعی حاکی از آن است که عربستان از کرده خود در گذشته در حق ایران پشیمان شده است.

وی تاکید کرد: اما مسئولان کشور نیز باید به این نکته داشته باشند که شرایط حضور ایران در مراسم حج  باید عزت، ایجاد امنیت با زائر و برخورد درست با زوار باشد.

پورمختار با بیان اینکه عربستان باید تعهدات خود را در این موارد بپذیرد، گفت: اگر ریاض مسئولیت هایی را که مدنظر داریم قبول کند، ما از اینکه راه حج باز شود استقبال خواهیم کرد تا مردم مشتاق بتوانند در این مراسم حاضر شوند.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:  ایران برای حضور در مراسم حج باید پیش شرط هایی داشته باشد یکی از مهمترین شروط نیز برگزاری مراسم برائت از مشرکین است که انتظار داریم مسئولان این نکته را به دولت ریاض مجدد بگویند.

منبع: خانه ملت

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=36126

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.