تاریخ ارسال : ۱۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت : ۲۳:۴۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مراسم خطبه خوانی وهمایش بیداری منشورعزت در امامزاده یحیی بن زید(ع) برگزار شد

در این مراسم با شکوه حجه اسلام ترابی امام جمعه گنبد کاووس با اشاره به اینکه مکتب تکفیری ها مکتب خشونت است گفت: برای اینکه بخواهیم کلمه حق را جاری کنیم باید پیرو مکتب حماسه ، ایثار و فداکاری و خون دادن باشیم نه پیرو مکتب خونریز.
به گزارش سیدعلی کریمیان خبرنگار شلمچه نیوز از گلستان، وی همچنین به این جمله که آن حضرت عصر عاشورا خطاب به اهل بیتشان فرمودند:” لباس اسارت به تن کنید ” اشاره کرد و افزود: منظور از لباس اسارت لباس آزادگی و لباس تحمل شکنجه ها برای تبلیغ مکتب شهادت است.
حجه الاسلام ترابی در ادامه با اشاره به رسالت سنگین حضرت زینب (س) پس از واقعه عاشورا گفت: حضرت زینب(س) در لباس اسارت درس هزینه دادن پای آزادگی، بزرگی و ایستادگی در دین را به دنیا دادند.

امام جمعه گنبد شهادت ۱۷ نفر از بنی هاشم و همه خوبان و آشنایان و مسئولیت ۱۴۰ نفر از بانوان و کودکان که به اسارت درآمده بودند را مصیبتی سنگین خواند که زینب (س) بر عهده داشت و در این حال و درحالیکه خود نیز از اسرا بودند؛ خطبه تاریخی قرائت کردند که نشانکر مرام و مکتب زینب کبری(س) است.
ترابی یادآور شد: واقعه عاشورا حدوثش با امام حسین(ع) و بقائش با زینب (س) بود و این بقاء مدیون تحمل ها و شلاق خوردن آنهاست و ایشان در لباس اسارت در امپراتوری یزید که برابر با ۳۵ کشور امروز است خطبه خواندند

img_1_2 img_1_8 img_1_11


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=28342

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.