تاریخ ارسال : ۰۷ بهمن ۱۳۹۴ ساعت : ۱۰:۱۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مرحله اصلی رزمایش دریایی ولایت ۹۴ آغاز شد

مرحله اصلی رزمایش نیروی دریایی ارتش در گستره ۳ میلیون کیلومتر مربع از تنگه هرمز تا شمال اقیانوس هند آغاز شد.

به گزارش شلمچه نیوز، صبح امروز با اعلام رمز «یا زهرا» توسط امیر دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از روی عرشه ناوشکن جماران مرحله اصلی رزمایش دریایی ولایت ۹۴ آغاز شد.
با شروع این مرحله، یگان‌های مختلف سطحی و زیرسطحی از جمله ناوشکن‌ها، ناوهای لجستیک، ناوهای موشک‌انداز، زیرسطحی‌های کلاس غدیر و طارق و یگان‌های دریایی ارتش در محدوده تنگه هرمز تا مدار ۱۰ درجه شمالی اقیانوس هند که گستره‌ای در حدود ۳ میلیون کیلومتر مربع را دربرمی‌گیرد، مستقر شدند.
این بزرگترین رزمایش سالانه نیروی دریایی ارتش است که در آن تمامی تاکتیک‌ها و برنامه‌های رزمی نیروی دریایی در آن تست و مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

مرحله اصلی رزمایش دریایی ولایت ۹۴ آغاز شد/ استقرار یگان‌های سطحی و زیرسطحی نداجا از تنگه هرمز تا اقیانوس هند
رزمایش ولایت ۹۴ در چهار مرحله شامل گسترش یگان‌ها، انجام تاکتیک، پرتاب موشک‌ها و اژدرها و نیز نمایش قدرت (رژه دریایی) انجام می‌گیرد.

مرحله اصلی رزمایش دریایی ولایت ۹۴ آغاز شد/ استقرار یگان‌های سطحی و زیرسطحی نداجا از تنگه هرمز تا اقیانوس هند
مقابله با عملیات نفوذ دشمن به سواحل کشور و دفع تهاجمات دریایی توسط یگان‌های رزمی و تفنگداران نیروی دریایی ارتش از جمله دیگر برنامه‌های درنظر گرفته شده در این رزمایش است.

مرحله اصلی رزمایش دریایی ولایت ۹۴ آغاز شد/ استقرار یگان‌های سطحی و زیرسطحی نداجا از تنگه هرمز تا اقیانوس هند


امیر سرتیپ موسوی سخنگوی رزمایش بزرگ دریایی ولایت ۹۴ در گفت‌وگوی تلویزیونی با شبکه خبر با بیان اینکه وسعت محدوده رزمایش بیش از ۳ میلیون کیلومتر مربع است اظهار داشت: در این رزمایش تمرینات مشترک بین یگان های شناور و یگان های پروازی و تمرینات مشترک بین یگان های شناور سطحی، زیر سطحی و یگان های پروازی با یگان های زیرسطحی پیش بینی شده است که در زمان مقرر برابر برنامه تنظیمی مرحله به مرحله به اجرا در خواهد آمد.

وی با بیان اینکه برای آماده سازی محدوده تمرین که قرار است وارد مراحل پرتاب های موشکی و تیراندازی در روزهای آینده بشویم، نیاز است مقدمات کار فراهم شود گفت: محدوده پیش بینی شده برای پرتابهای موشکی به منظور برقراری امنیت کامل برای تردد امن یگانهای عبوری و به منظور جلوگیری از اختلال در روند تردد یگان های تجاری نیاز است محدوده رزمایش با ارسال اعلامیه های دریایی توسط یگان های شناور به یگان های تجاری عبوری اعلام شود و اخطارهای لازم داده شود و همچنین از ورود یگان های تجاری به محدوده های پرتاب و تیراندازی پیش بینی شده ممانعت به عمل آید.


سخنگوی رزمایش دریایی ولایت ۹۴ تاکید کرد: در همین راستا یگانهای شناور و یگان های پروازی در محورهای از پیش تعیین شده حضور خواهند یافت و نسبت به پاکسازی محل رزمایش اقدام خواهند کرد.

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=10210

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.