تاریخ ارسال : ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ ساعت : ۱۲:۵۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

مردم به دنبال بهبود معیشت اند

رئیس‌جمهور در جمع مردم آذربایجان‌غربی گفت: امروز مسئله اصلی کشور اشتغال جوانان و رونق اقتصادی است،

به گزارش شلمچه نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی امروز در ورزشگاه تختی ارومیه در اجتماع مردم آذربایجان‌غربی به ایراد سخنرانی پرداخت.

وی اظهار داشت: آذربایجان غربی حراست از مرز‌های ما با ۳ کشور همسایه در طول این ۳۷ را به خوبی انجام داده است. چه در دوران جنگ تحمیلی ۸ ساله و چه امروزی که منطقه ما را نا امنی فراگرفته و ایران عزیز ما سراسر امنیت و ثبات و نشاط است.

رئیس‌جمهور ادامه داد: مردم ایران ۲ انتخابات بزرگ را پشت سر گذاشتند. انتخابات مجلس خبرگان رهبری و انتخابات مجلس شورای اسلامی؛ حضور شکوهمند مردم در این ۲ انتخابات و به‌ویژه در منطقه آذربایجان غربی نشانگر اعتماد مردم به مجریان کشور در انتخابات و وجود رقابت سالم در انتخابات در سرزمین ماست.

وی ادامه داد: مردم ما با ۶۲ درصد به طور متوسط در سطح کشور و ۶۶ درصد در اذربایجان غربی پای صندوق انتخابات آمدند. بنابراین مردم عزیز سرزمین ما در این انتخابات شکوهمند آری‌هایی گفتند و نه‌هایی در این انتخابات اعلام کردند شبیه انتخابات سال ۹۲؛ مردم ما در این انتخابات آری آن‌ها به این بود که در این سرزمین مردم خواهان بهبهود معیشت‌اند. آری مردم در این انتخابات به این بود که مردم خواهان هم‌صدایی و وحدت مسئولان برای توسعه و رونق اقتصادی سرزمین است. آری مردم به این بود که مردم در این سرزمین دنبال فرهنگ و هویت اسلامی و فرهنگ و هویت ملی هستند. نه مردم به خشونت بود. نه مردم به افراطی‌گری بود. نه به این بود که در این سرزمین خواهان رشد و ترقی هستیم نه شعارهای بی محابایی که بتواند رابطه مردم را با جهانیان با شکاف مواجه کند. این هنر نیست که به‌گونه ای عمل کنیم که دشمنان خودمان در سراسر جهان را علیه خودمان متحد کنیم و رقبای خود را علیه خود متحد کنیم و حتی شرایطی را فراهم کنیم که کشورهایی که به طور سنتی سال‌ها با ما سابقه دوستی داشتند، در شورای امنیت سازمان ملل در کنار خصم ما آمریکا دست به تحریم ملت بزرگ ایران بزنند.

آغاز سخنرانی رئیس‌جمهور در اجتماع مردم آذربایجان‌غربی

وی اضافه کرد: دنیای سیاست،‌دنیای عرضه امتیازدادن نیست. دنیای عرصه امتیاز گرفتن و شرایط مناسب برای مردم، کار مردم، اشتغال مردم و حرکت مردم به سمت تعالی است.

در این استان عظیم و بزرگ جوانان تحصیل‌کرده دانشگاهی ما از پسر و دختر نگران کار و اشتغال باشند. چرا در دورانی که آن همه وفور درآمد نفتی بود، آن زمانی که نفت ۱۴۷ دلار فروخته می‌شد، سالی بیش از ۸۰ میلیارد دلار صرف کالای وارداتی در کشور شد؟ برای مردم اشتغال درست نشد، راه رونق اقتصادی برای کشور فراهم نشد. مردم ما در این مقطع تاریخی به فکر آن هستند که راه و مسیر برای صادرات کالاهای ایرانی به کشورهای همسایه و کشورهای جهان گشوده شود. اولین قدمی که دولت یازدهم برداشت، این بود که دروازه‌هایی که دشمن به روی ملت ایران بسته بود و راه صادرات و راه رونق اقتصادی را با تحریم سد کرده‌ بود، با برداشتن تحریم، راه برای فعالیت مردم گشوده شود. این قدم به حول قوه الهی برداشته شده است.

روحانی ادامه داد: دولت یازدهم اجازه نخواهد داد در یک کشور اسلامی که همه ایرانی و برادر هستیم فرقی بین ترک و کرد گذاشته شود. فارس‌زبان و ترک‌زبان، کرد‌زبان و همه ما؛ شاخه‌های یک درخت تنومند به نام ایران اسلامی هستیم.

آغاز سخنرانی رئیس‌جمهور در اجتماع مردم آذربایجان‌غربی

وی افزود: شما اگر در این کشور به فکر اشتغال جوانانمان به عنوان مهم ترین هدف دولت و ملت هستیم و اگر در انتخابات مجلس شورای اسلامی با رای خود پای صندوق به نمایندگان خواستید که ملت و دولت و دولت و مجلس و قوای سه گانه همه دست به دست هم دهیم برای اینکه اهداف مردم و اهداف ملی را به ثمر بنشانیم. امروز روزی نیست که به مسائل حاشیه ای بپردازیم. مردم نمی خواهند این جناح و آن جناح به مسئله دسته دوم و سوم بپردازند. مسئله رونق اقتصادی و اشتغال جوانان است. اگر ما میخواهیم جوانان عزیز در مسیر اشتغال و کشور در مسیر رونق و تحول قرار گیرد، اول باید تنش‌زایی داخلی داشته باشیم برای مسائلی نه چندان مهم، رو در روی هم نیاستیم بلکه کنار هم باشیم. منسجم باشیم برای ما ترک‌زبان، کردزبان، عرب‌زبان، بلوچ و ترکمن؛ تمام اقوام ایرانی را باید با چشم واحد و به صورت مساوی مثل برادر در کنار هم ببینیم.

روحانی گفت: من طبق وعده خود در اولین جلسه هیئت دولت بحث دریاچه ارومیه را مطرح ساختم.
دریاچه ارومیه نگین آذربایجان اگر مثل سال های قبل ادامه پیدا میکرد در بحران جدی قرار می گرفت اما امروز به همت همه مردم و مسئولین ۱۰سانتی متر از سال ۹۲بیشتر است قدم به قدم احیا را دنبال خواهیم کرد.

وی ادامه داد: همه تلاش بر این است که دریاچه را احیای کنیم ،قدم به قدم احیای این دریاچه را دنبال خواهیم کرد

۱۷ دستگاه کشور مسئول اخیای دریاچه ارومیه هستند.

رییس جمهور تصریح کرد: ما در این سفر دو طرح بزرگ پتروشیمی مهاباد را افتتاح خواهیم کرد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=17707

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.